Čeští inline hokejisté prohráli ve čtvrtfinále s Kanadou 5:8

6. 6. 2013 16:35
Čeští inline hokejisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa IIHF s obhájcem titulu Kanadou
Čeští inlinisté na hokejovém MS o medaile hrát nebudou.
Čeští inlinisté na hokejovém MS o medaile hrát nebudou. | Foto: Lukáš Drštička

Drážďany - Čeští inline hokejisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa IIHF s obhájcem titulu Kanadou 5:8 a v pátek už je čeká jen duel o konečné umístění. Svěřenci trenéra Petra Hemského sice i díky hattricku a jedné asistenci hokejového reprezentanta Petra Tenkráta vedli 5:2, ale zbytek zápasu patřil Kanadě.

Češi vedli už v 51. sekundě, kdy se prosadil Kafka, a ve třetí minutě překonal brankáře Leggata i Šebek. Na snížení Grassiho pak reagoval dvěma trefami Tenkrát, pak překonal Handla Ross, ale v 11. minutě dovršil hattrick Tenkrát a upravil na 5:2.

V druhém čtvrtině ale smazali ztrátu Baumgartner, Corbeil a Foote. Do druhé poloviny utkání nahradil v české brance Handla Brabec, ale obrat Kanaďanů to nezastavilo. Ve 30. minutě dostal zámořský tým poprvé do vedení Terry, na konci třetí části se prosadil v přesilovce Ross a další početní výhodu zužitkoval necelé dvě minuty před koncem Grassi.