Čeští inline hokejisté porazili Slovinsko 7:2 a udrželi se

7. 6. 2013 16:37
Čeští inline hokejisté porazili na mistrovství světa IIHF v Drážďanech v duelu o 5.- 8. místo Slovinsko 7:2 a udrželi se v elitní skupině
Petr Tenkrát hrál na MS ledních hokejistů i inlinistů.
Petr Tenkrát hrál na MS ledních hokejistů i inlinistů. | Foto: Lukáš Drštička

Drážďany - Čeští inline hokejisté porazili na mistrovství světa IIHF v Drážďanech v duelu o 5.- 8. místo Slovinsko 7:2 a udrželi se v elitní skupině. Slovinci budou naopak o záchranu bojovat s horším z večerního duelu mezi domácím Německem a Finskem. Česká republika hostí šampionát příští rok v Pardubicích.

V osmé minutě otevřel skóre Besser a ve druhé čtvrtině zvýšili Brož se Šebkem, který ve 28. minutě přidal na 4:0. Pak sice snížil Ograjensek, ale pak dovršil v oslabení hattrick Šebek. Už na 7:1 zvýšili Tenkrát s Kamešem, výsledek ještě zkorigoval Berlisk.

Mistrovství světa inline hokejistů IIHF v Drážďanech:

O 5.- 8. místo:

ČR - Slovinsko 7:2 (1:0, 2:0, 1:1, 3:1)

Branky: 18., 28. a 39. Šebek, 8. Besser, 16. Brož, 44. Tenkrát, 46. Kameš - 34. Ograjensek, 48. Berlisk.

16:00 semifinále: Švédsko - Kanada,

18:00 semifinále: USA - Slovensko,

20:00 o 5.- 8. místo: Finsko - Německo.