Čeští inline hokejisté jsou znovu mistry světa, ve finále smetli Itálii a poprvé obhájili

Marek Janoš Marek Janoš
Aktualizováno 26. 6. 2016 7:24
Poprvé v dějinách českého inline hokeje se podařilo mužské reprezentaci obhájit titul mistrů světa organizace FIRS. Češi ve finále porazili po perfektním výkonu Itálii 4:0. Získali pátou zlatou medaili v historii a druhou v řadě. Skóre utkání otevřel Jakub Bernad, další branku přidal Martin Fiala a dvakrát se trefil Marek Loskot. Daniel Brabec udržel čisté konto.
Radost českých inline hokejistů
Radost českých inline hokejistů | Foto: FIRS, Roberta Strazzabosco

Asiago - Česká reprezentace v inline hokeji zvládla finálové světového šampionátu organizace FIRS s Itálií a domácí tým zdolala 4:0.

Utkání otevřel brankou v 10. minutě Jakub Bernad. Po poločase zvýšil vedení České republiky Marek Loskot. Odpor Italů definitivně zlomil sedm minut před koncem Martin Fiala, aby na konečných 4:0 upravil opět Loskot. Brankář Daniel Brabec podal skvělý výkon a vychytal čisté konto.

V závěru zápasu Češi ubránili kuriózní přesilovku, kdy při power play Italové nedokázali vstřelit branku v přesilovce pět na dva. !Z francouzské ligy jsem zvyklý chytat v oslabení dva proti čtyřem, ale takovou situaci si nevybavuju," řekl po zápase spokojený brankář Brabec. "Je to neskutečný pocit, být světovým šampionem. To se neomrzí," dodal trojnásobný světový mistr v mužské kategorii.

Češi dokázali poprvé v historii titul obhájit. Po Američanech jsou druhým týmem, kterému se to na turnaji FIRS podařilo. "Zase jsme posunuli metu o něco dál,“ radoval se Robin Malý. Po zápase se mu slova nehledala lehce. "Prostě je to úžasný pocit,“ dodal.

Trenér Martin Tvrzník výborně připravil svůj tým na rozhodující zápas. Jeho svěřenci plnili taktiku do puntíku. Po většinu času drželi kotouč, vycházeli z precizní obranné hry a v ostrých soubojích se nenechali zbytečně vylučovat. Český celek zvládl i vypjatou atmosféru před plným hledištěm, které vytrvale podporovalo domácí reprezentaci.

"Zápas se zlomil se třetí brankou. Od té doby jsem věděl, že titul mistrů světa obhájíme,“ usmíval se český lodivod po zápase. "Jsem rád, že se nám podařilo přepsat historii a obhájit titul. Jsem přesvědčený, že je to i díky skvělé partě, která se tu utvořila,“ doplnil trenéra reprezentace kapitán Pavel Strýček.

Už postupem do semifinále si Česká republika zajistila kvalifikaci na Světové hry, které se budou za rok konat v polské Vratislavi. "Povedlo se nám dosáhnout všech cílů díky týmovému výkonu,“ hodnotil bezprostředně po zápase úspěchy Marek Loskot. Vítězství je o to pikantnější, že český tým sdílel v Asiagu s italskou reprezentací stejný hotel. "Nebudeme je nijak popichovat. Myslím, že chvilku budou zahořklí, ale nakonec to společně oslavíme,“ zakončil Loskot.

Reprezentační tým tak oplatil Itálii jedinou porážku na turnaji ze základní skupiny. Češi dosáhli na historicky pátý titul mistrů světa organizace FIRS. Medaili se jim podařilo získat už pojedenácté v řadě.