VIDEO Gólmani zářili: Pavelec i Neuvirth pustili jediný gól

5. 2. 2014 6:08
Ondřej Pavelec předvedl v zápase proti Carolině 28 zákroků a pomohl k výhře Winnipegu 2:1.
Podívejte se na skvělý zákrok Michala Neuvirtha proti Fransi Nielsenovi | Video: nhl.com

Praha - Výborné výkony předvedli v nočních zápasech NHL čeští brankáři.

Ondřej Pavelec i Michal Neuvirth, kteří pustili za svá záda jen po jediném gólu.

Pavelec má formu

Z vítězství se však radoval pouze Pavelec, jenž 28 zákroky přispěl k výhře Winnipegu nad Carolinou 2:1 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Inkasoval jen na začátku třetí třetiny vyrovnávací gól z hole Rileyho Nashe. U úvodní branky utkání si připsal asistenci Michael Frolík, jehož střelu dorazil Andrew Ladd. Zápas rozhodl v 59. minutě Chris Thorburn.

"Nejdůležitějším okamžikem bylo, že jsme dokázali ubránit ve druhé třetině jejich přesilovku pět na tři. Zblokovali jsme v ní všechno. Pochvalu si zaslouží zejména (Adam) Pardy, který skvěle srazil střelu (Alexandra) Sjomina. To nám dnes pomohlo vyhrát," uvedl Pavelec, jenž si připsal sedmé vítězství z devíti startů pod vedením kouče Paula Mauriceho.

Neuvirthovy zákroky nestačily

Nejlepším hráčen zápasu byl zvolen i Neuvirth, který předvedl o zásah méně. Jenže jeho spoluhráči byli v útoku bezzubí, a tak Washington prohrál s New Yorkem Islanders 0:1. Bezbrankový stav zlomil v úvodu závěrečné třetiny Andrew MacDonald, který překonal Neuvirtha střelou od modré čáry.

Capitals byli v ofenzivě neškodní a na brankáře Jevgenije Nabokova vyslali jen 22 střel. Přitom v předchozím zápase nasázeli Detroitu šest branek.

"Je to těžké vysvětlit. Nemůžeme jeden zápas odehrát skvěle a v dalším být vybití. Musíme rychle přijít na to, jak podávat kvalitní vyrovnané výkony, protože do konce základní části už zbývá jen 25 zápasů. A to bude sprint," uvedl útočník Martin Erat, který byl v úterý dodatečně nominován do českého olympijského výběru za zraněného Vladimíra Sobotku.

Michálek se trefil, Krejčí asistoval

Jediným úspěšným střelcem z českých hráčů byl Milan Michálek z Ottawy, jenž se trefil po třináctizápasovém půstu bez vstřelené branky. Se Senators slavil proti St. Louis vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. Rozstřel, v němž už Michálek neuspěl, rozhodl v pátém kole Kyle Turris.

Do statistik se zapsal i David Krejčí. Český útočník připravil první gól Bostonu, který na svém ledě zdolal Vancouver 3:1. Jednu asistenci zaznamenal v úterních zápasech NHL i Radko Gudas, porážku Tampy Bay v Minnesotě 1:2 ale neodvrátil.

Hokejisté New Yorku Rangers si v domácím prostředí poradili jednoznačně s Coloradem 5:1. Zápas se nevydařil zejména řadě ve složení McGinn, Duchene, O'Reilly, která byla u všech inkasovaných branek. Ve dvou případech byl s nimi na ledě i Jan Hejda, který se chybným rozhodnutím přičinil o úvodní gól zápasu. Český obránce propadl na útočné čáře a brejk dvou na jednoho zakončil Ryan Callahan, který dal v utkání dvě branky a stal se první hvězdou zápasu.

Výsledky NHL:

Boston - Vancouver 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 6. Lucic (Krejčí), 28. Iginla, 38. Paille - 32. Diaz. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.565.

NY Rangers - Colorado 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 15. a 18. Callahan, 28. Stralman, 42. Brassard, 59. B. Richards - 27. Landeskog. Střely na branku: 43:28. Diváci: 18.006.

Carolina - Winnipeg 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Nash - 33. Ladd (Frolík), 59. Thorburn. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 procenta. Střely na branku: 29:27. Diváci: 14.033.

Montreal - Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Bourque, 60. Desharnais. Střely na branku: 27:27. Diváci: 21.273.

Florida - Toronto 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 22. Gilbert, 46. Winchester, 54. Matthias, 58. Goc - 50. Clarkson. Střely na branku: 48:21. Diváci: 15.583.

Washington - NY Islanders 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 43. MacDonald. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jeden gól z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 96,43 procenta. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.506.

St. Louis - Ottawa 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 15. Morrow, 36. Oshie, 40. Backes, 52. Leopold - 48. a rozhodující sam. nájezd Turris, 35. Karlsson, 46. M. Michálek, 49. Spezza. Střely na branku: 50:31. Diváci: 14.758.

Minnesota - Tampa Bay 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 17. Niederreiter, 41. Heatley - 54. Filppula (Gudas). Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.454.

Phoenix - Dallas 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 30. Vermette - 33. Horcoff, 44. Roussel, 60. Garbutt. Střely na branku: 28:40. Diváci: 12.257.

3. Colorado 56 36 5 15 168:148 77
4. Minnesota 58 30 7 21 142:145 67
5. Dallas 56 26 9 21 161:161 61
6. Winnipeg 58 28 5 25 163:167 61
7. Nashville 57 25 9 23 142:172 59