Čeští brankáři pouštěli góly, Voráček zase bodoval

24. 12. 2013 7:52
Petr Mrázek, Marek Mazanec i Ondřej Pavelec inkasovali a jejich týmy v NHL prohrály.
Českým brankářům se v noci v NHL vůbec nedařilo.
Českým brankářům se v noci v NHL vůbec nedařilo. | Foto: Reuters

New York - Útočník Jiří Hudler se v pondělním utkání NHL podílel gólem a asistencí na výhře Calgary nad St. Louis 4:3 po samostatných nájezdech. Flames přitom prohrávali po dvou třetinách už 1:3 a vyrovnat se jim podařilo až pět sekund před koncem třetí třetiny.

Povedený večer prožil také Jakub Voráček, který dvěma gólovými přihrávkami přispěl k vítězství Philadelphie nad Minnesotou 4:1. Voráček tak bodoval v osmém zápase za sebou, přičemž během této povedené série zaznamenal 13 bodů za 6 gólů a 7 asistencí.

Hudler se proti St. Louis střelecky prosadil ve 33. minutě, kdy v přesilové hře zakončil pohlednou kombinaci a svým 11. gólem v sezoně vyrovnal na 1:1. Při závěrečné power-play umocněné přesilovkou pak český útočník křížnou přihrávkou přes celé útočné pásmo nabil Marku Giordanovi, který ranou po ledě srovnal na 3:3. V penaltovém rozstřelu sice Hudler neuspěl, ale Calgary stačil k výhře jediný povedený nájezd Joea Colbornea v první sérii.

Mrázek, Mazanec i Pavelec prohrám nezabránili

Nedařilo se naopak českým brankářům. Do hry zasáhli Petr Mrázek, Marek Mazanec i Ondřej Pavelec a všichni si připsali porážku. Mrázek v duelu s New Yorkem Islanders kapituloval třikrát už v první třetině a Detroit prohrál 0:3, Mazanec naskočil do branky po šesti minutách, kdy Nashville prohrával s Bostonem už 0:2 a nakonec neodvrátil prohru 2:6,

největší nadílku pak dostal Pavelec, jehož Winnipeg podlehl Edmontonu 2:6 a český gólman vytrpěl v brance celý zápas.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Buffalo - Phoenix 2:1 v prodl., New York Rangers - Toronto 2:1 po sam. nájezdech, Washington - Anaheim 2:3, Carolina - Columbus 3:4, Ottawa - Pittsburgh 5:0, Detroit - NY Islanders 0:3, Philadelphia - Minnesota 4:1, Chicago - New Jersey 5:2, Nashville - Boston 2:6, Calgary - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech, Edmonton - Winnipeg 6:2, Florida - Tampa Bay 1:6, San Jose - Colorado 5:4 po sam. nájezdech, Los Angeles - Dallas 2:5.