Turek, Hnilička i Hašek. České hokejové úspěchy vždy stály na gólmanovi

Pokud česká hokejová reprezentace slavila na velké mezinárodní akci úspěch musel vždy perfektně zachytat brankář. Přesvědčte se ve fotogalerii
První samostatná česká medaile na mistrovství světa přišla ihned na šampionátu po rozdělení federace v roce 1993. Pod bronzem z Německa je výrazně podepsán gólman Petr Bříza, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a také zařazen do All-star týmu turnaje. Tehdejší brankář finské Lukko Raumy a nynější manažer Sparty vychytal na turnaji dvě čistá konta.
Další medaile pro český tým přišla o tři roky později ve Vídni. Pod prvním zlatem pro samostatnou Českou republiku se výrazně podepsal tehdy pětadvacetiletý Roman Turek, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Skvělé výkony na turnaji Turkovi vynesly angažmá v Dallasu Stars, kam přestoupil z německého Norimberku.
Po zlatu z Vídně přišlo na mistrovství dvouleté bronzové období. Na finském mistrovství v roce 1997 byl brankářem číslo jedna Roman Čechmánek. Zlínský rodák vytvořil společně s...
... Milanem Hniličkou dvojici, která dovedla reprezentaci k bronzu i na následujícím mistrovství ve švýcarské Basileji a Curychu, kde sice začal jako jednička Čechmánek, ale po dvou zápasech se do branky dostal Hnilička, jenž celý turnaj dochytal.
Foto: Reuters
David Janeczek David Janeczek
28. 4. 2016 12:04
Pokud česká hokejová reprezentace slavila na velké mezinárodní akci úspěch, musel vždy perfektně zachytat brankář.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila. Proti loňskému prosinci stoupla o dva body na hodnotu 97,6 bodu, přičemž optimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). V meziročním srovnání je souhrnný i podnikatelský indikátor vyšší, zatímco důvěra spotřebitelů je na nižší úrovni.

Důvěra firem se v lednu zvýšila zejména v průmyslu a stavebnictví. "Podnikatelé v těchto odvětvích očekávají v příštích měsících růst tempa výrobní i stavební činnosti, přestože jsou stále významně limitováni nedostatkem materiálu. Právě nedostatek vstupů je i jednou z příčin očekávaného růstu cen v obou odvětvích," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy