reklama
 
 

Český hokej má vlivnou ženu u Reného Fasela

18. 5. 2012 18:21
Radostová byla v Helsinkách, kde nyní vrcholí světový šampionát v hokeji, představena jako kandidátka za Českou republiku do výkonného výboru IIHF.

Helsinky – Už i český hokej by měl mít svou opravdu vlivnou ženu. Po Dagmar Damkové, která se propracovala do komise rozhodčích UEFA, se do nejužšího vedení světového hokeje hodlá dostat právnička Kateřina Radostová.

Radostová byla v Helsinkách, kde nyní vrcholí světový šampionát v hokeji, představena jako kandidátka za Českou republiku do takzvaného Councilu IIHF, tedy orgánu Mezinárodní hokejové federace, kterou vede René Fasel.

Dvě místa ve vedení hokeje patří ženám

„Pevně věřím, že uspěje a že bude odvádět výbornou práci pro český i světový hokej,“ řekl sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Nejužší vedení Mezinárodní hokejové federace tvoří prezident (Fasel), tři viceprezidenti a sedm členů zmíněné Rady (Council).

Dvě místa v této Radě patří podle stanov ženám, Radostová chce být jednou z nich. Volební kongres IIHF proběhne na podzim v Tokiu.

Radostová byla zatím víc vidět ve fotbale

"Mým cílem je stát se členkou Rady IIHF a v této pozici pomoci k posílení pozice českého hokeje, ale i profesionálních klubů a hráčů, chtěla bych hájit jejich zájmy. Ráda bych dosáhla toho, aby se hokejová legislativa ještě více rozvinula a dosáhla podobné komplexnosti jako ta fotbalová," říká Radostová.

Právě ve fotbale se tato čtyřiatřicetiletá odbornice na sportovní právo angažovala viditelněji. Zastupovala například agenta Stejskala a jeho klienta Václava Pilaře při disciplinárních jednáních, která řešila, zda při svých jednáních o přestupu do Wolfsburgu neporušili normy.

Podpořil ji svaz i APK

Návrh na kandidaturu Radostové dal Český svaz ledního hokeje a podpořila ho i Asociace profesionálních klubů.

Radostová je členkou mezinárodní asociace sportovních právníků ISLA, hovoří několika jazyky, má zkušenosti s justičním a rozhodčím systémem.

autor: Luděk Mádl | 18. 5. 2012 18:21

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama