Český hokej má vlivnou ženu u Reného Fasela

Luděk Mádl Luděk Mádl
18. 5. 2012 18:21
Radostová byla v Helsinkách, kde nyní vrcholí světový šampionát v hokeji, představena jako kandidátka za Českou republiku do výkonného výboru IIHF.
Kateřina Radostová.
Kateřina Radostová. | Foto: Eduard Erben

Helsinky – Už i český hokej by měl mít svou opravdu vlivnou ženu. Po Dagmar Damkové, která se propracovala do komise rozhodčích UEFA, se do nejužšího vedení světového hokeje hodlá dostat právnička Kateřina Radostová.

Radostová byla v Helsinkách, kde nyní vrcholí světový šampionát v hokeji, představena jako kandidátka za Českou republiku do takzvaného Councilu IIHF, tedy orgánu Mezinárodní hokejové federace, kterou vede René Fasel.

Dvě místa ve vedení hokeje patří ženám

„Pevně věřím, že uspěje a že bude odvádět výbornou práci pro český i světový hokej,“ řekl sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Nejužší vedení Mezinárodní hokejové federace tvoří prezident (Fasel), tři viceprezidenti a sedm členů zmíněné Rady (Council).

Dvě místa v této Radě patří podle stanov ženám, Radostová chce být jednou z nich. Volební kongres IIHF proběhne na podzim v Tokiu.

Radostová byla zatím víc vidět ve fotbale

"Mým cílem je stát se členkou Rady IIHF a v této pozici pomoci k posílení pozice českého hokeje, ale i profesionálních klubů a hráčů, chtěla bych hájit jejich zájmy. Ráda bych dosáhla toho, aby se hokejová legislativa ještě více rozvinula a dosáhla podobné komplexnosti jako ta fotbalová," říká Radostová.

Právě ve fotbale se tato čtyřiatřicetiletá odbornice na sportovní právo angažovala viditelněji. Zastupovala například agenta Stejskala a jeho klienta Václava Pilaře při disciplinárních jednáních, která řešila, zda při svých jednáních o přestupu do Wolfsburgu neporušili normy.

Podpořil ji svaz i APK

Návrh na kandidaturu Radostové dal Český svaz ledního hokeje a podpořila ho i Asociace profesionálních klubů.

Radostová je členkou mezinárodní asociace sportovních právníků ISLA, hovoří několika jazyky, má zkušenosti s justičním a rozhodčím systémem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy