Česko - Rusko 3:0! Hokejisté urvali první výhru v sezoně

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
5. 2. 2015 20:35
Česká reprezentace porazila v Karlových Varech oslabené Rusko hladce 3:0 a slaví první výhru v této sezoně.
Česká reprezentace v Karlových Varech porazila Rusko 3:0 a slaví první vítězství v sezoně. | Foto: Tomáš Liška

Karlovy Vary - Čeští hokejisté ukončili mizernou sérii osmi porážek v řadě a poprvé v sezoně vyhráli. V Karlových Varech porazili oslabené Rusko zaslouženě 3:0.

Čisté konto vychytal gólman Alexander Salák, Čechy k vítězství už ve třetí minutě nastartoval úvodní trefou Koukal, ve druhé třetině přidali další branky Simon a Vondrka. Jednou asistencí se na vítězství podílel také veterán Martin Ručinský, který se ve třiačtyřiceti letech po devíti sezonách vrátil do národního týmu a stal se nejstarším reprezentantem v české historii.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

Aktivní úvod přinesl vedení

Růžičkův výběr začal nátlakovou taktikou, která záhy slavila úspěch. Už ve 3. minutě Vondrka objel bránu, vybídl mezi kruhy najetého Koukala a ten umístěnou střelou zápěstím otevřel skóre. Další průběh úvodní části se nesl ve znamení opatrnosti, a tak blízko zvýšení byl jen Simon, jemuž ovšem chyběly k zametení kotouče do odkryté branky dva kroky.

Rusové kontrovali individuálními akcemi. Slepyšev se sice šikovně proháčkoval až před Saláka, na přesné zakončení mu však už nezbyly síly. Největší šanci na vyrovnání měl ve 24. minutě Glinkin, jeho sólo však Salák betony zneškodnil.

Slepené góly definitivně rozhodly

Krátce poté, co se zápas zlomil do své druhé poloviny, přišla klíčová pasáž utkání. Ručinský z rohu našel mezi kruhy neobsazeného Simona a ten se stejně jako Koukal na začátku střetnutí nemýlil. O dvě minuty později to bylo už 3:0, když krásný pas Kempného za obranu využil Vondrka. Definitivní pojistku mohl přidat Gulaš, ovšem bekhendový blafák mu nevyšel.

I tak ale domácí tým držel výhru pevně ve své moci a ve třetí třetině už více méně jen kontroloval výsledek. Mladý ruský celek na mnohem zkušenějšího soupeře nestačil, a Češi se tak mohou radovat z úvodní výhry v sezoně.

Utkání Euro Hockey Tour v Karlových Varech:

ČR - Rusko 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Koukal (Vondrka, Gulaš), 33. Simon (Ručinský), 35. Vondrka (Kempný). Rozhodčí: Björk, Sjöqvist (oba Švéd.) - Lhotský, Suchánek. Vyloučení: 3:3, navíc Klesla - Timkin oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5985 (vyprodáno).

ČR: Salák - Němec, Kolář II, Nakládal, Klesla, Zámorský, Čáslava, Ševc, Kempný - Simon, Sobotka, Ručinský - Adamský, Novotný, Smoleňák - Radil, T. Zohorna, Zaťovič - Gulaš, Koukal, Vondrka. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Rusko: Šaryčenkov - Višněvskij, Kiselevič, Ožiganov, Jakovlev, Grigorjev, Chafizullin, Gavrikov, Koledov - An. Popov, Loktionov, Glinkin - Sošnikov, Al. Popov, Kugryšev - Slepyšev, Tkačev, Lazarev - Timkin, Andronov, Fiščenko. Trenér: Oleg Znarok.