Česká osmnáctka si finále Hlinkova memoriálu nezahraje

9. 8. 2013 22:41
Čeští hokejisté prohráli v semifinále Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let v Břeclavi s týmem USA 3:5 a v sobotu je čeká souboj o třetí místo s Ruskem.
Američané porazili Čechy na dvacítkách i nyní na osmnáctkách - ilustrační foto.
Američané porazili Čechy na dvacítkách i nyní na osmnáctkách - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Břeclav - Čeští hokejisté prohráli v semifinále Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let v Břeclavi s týmem USA 3:5 a v sobotu je čeká souboj o třetí místo s Ruskem. Američané se ve finále utkají s Kanadou, která ovládla předešlých pět ročníků tradičního turnaje.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra drželi s favorizovaným soupeřem, s nímž v přípravě prohráli 0:1, dlouho krok. I díky dvěma gólům Pavla Zachy byl po dvou třetinách nerozhodný stav 3:3. V 49. minutě ale Ryan Wagner strhl vedení na stranu zámořských hráčů, kteří výhru a postup do finále stvrdili při závěrečné české power play.

"Bylo to semifinále, jak má být. Nasazení z obou stran maximální, kluci nechali na ledě všechno. Udělali přesně to, co jsme slíbili před turnajem. Klobouk dolů před nimi," uvedl Petr pro web hokej.cz. Třetí třetina byla podle jeho slov čekáním na to, kdo udělá první větší chybu a který tým se dostane do vedení.

"Bohužel jsme ji udělali my, ale pro kluky je to velká zkušenost. Oni si uvědomí, co je třeba, v našem projevu jsou ještě řekl bych některé dětské věci, ovšem výkon jde nahoru. Podobné zápasy nám ohromně pomohou," řekl Petr, který reprezentační osmnáctku převzal v létě.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Piešťanech:

Semifinále:

USA - ČR 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Branky: 19. a 31. Schmaltz, 10. Wahlin, 49. Wagner, 60. Milan - 5. a 40. Zacha, 29. Vrána.

Kanada - Rusko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

O 5. místo: Finsko - Švýcarsko 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

O 7. místo: Švédsko - Slovensko 11:0 (3:0, 6:0, 2:0)

před 10 minutami

Zadržení ruského opozičního předáka Navalného po jeho návratu do Moskvy a reakci ČR a EU na tento krok chce řešit zahraniční výbor českého Senátu

před 35 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 39 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.