Česká lajna v Bostonu nasbírala osm bodů, Rittich vychytal nulu

6. 10. 2022 6:40
Boston Bruins v přípravě na novou sezonu NHL porazil New York Rangers 5:4. Trenéři v utkání zkusili českou první formaci ve složení Pavel Zacha - David Krejčí - David Pastrňák, která byla u tří gólů a celkem zaznamenala osm bodů.

Jeden gól poražených Rangers připravil obránce Libor Hájek. Bod za asistenci si ve středu připsal také útočník Detroitu Filip Zadina a brankář Winnipegu David Rittich. Ten v zápase s Calgary předvedl 37 úspěšných zákroků a byl hlavním strůjcem výhry Jets 5:0.

České trio se poprvé sešlo v první útočné formaci Bostonu a naznačilo, že při absenci Patrice Bergerona, Brada Marchanda nebo Taylora Halla může táhnout ofenzivu Bruins. Nejlepší úsek zápasu odehráli čeští útočníci ve druhé třetině, kdy se všichni tři zapsali mezi střelce.

Jako první se prosadil Zacha, který po 36 sekundách druhé třetiny vystihl rozehrávku Rangers a v samostatném úniku snížil na 2:3. Český útočník se v dresu Bruins prosadil poprvé po výměně z New Jersey. Ve 29. minutě vstřelil svůj první gól v přípravě také Pastrňák, který po Krejčího nahrávce vyrovnal na 3:3. Ve 36. minutě si Krejčí s Pastrňákem role prohodili a završili obrat Bostonu.

Rangers do zápasu vrátil Kaapo Kakko, který po Hájkově střele doklepl puk za brankovou čáru a svým druhým gólem vyrovnal. Bruins ale odpověděli a v 53. minutě rozhodli o své třetí výhře v přípravě. Pastrňák zavezl kotouč do útočného pásma, připravil ho Mikeu Reillymu a ten po povedené stahovačce zápěstím prostřelil gólmana Jaroslava Haláka.

Vydařený zápas v dresu Winnipegu odchytal brankář Rittich. Jihlavský rodák v přípravě nastoupil do třetího zápasu a vychytal první čisté konto. Navíc přidal asistenci u vítězné branky Kylea Connora. Nejtěžší zákrok Rittich vytáhl již v první třetině, když si poradil se samostatným únikem Noaha Hanifina.

V brance Calgary odchytal první polovinu zápasu Daniel Vladař, jehož jistý výkon pokazila poslední minuta, kterou na ledě strávil. V čase 28:28 nestačil na Connorovu přesilovkovou trefu a o 45 sekund později inkasoval z hole Marka Scheifeleho. Po druhém obdrženém gólu Vladař přenechal místo v brance Dustinu Wolfovi, jenž inkasoval ještě třikrát.

Přípravné zápasy před startem NHL:

New York Rangers - Boston 4:5 (3:1, 0:3, 1:1)

Branky: 1. a 19. Zibanejad, 20. a 47. Kakko (na druhou Hájek) - 3. DeBrusk, 21. Zacha, 29. Pastrňák (Krejčí, Zacha), 36. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 53. Reilly (Pastrňák),

Washington - Detroit 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 20. McMichael, 34. Jensen, 58. Brown, 60. Ovečkin - 9. Bertuzzi (Zadina), 28. Rasmussen.

Winnipeg - Calgary 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky: 29. a 39. Connor (na první Rittich), 30. Scheifele, 33. Tominato, 51. Ehlers. David Rittich odchytal za Winnipeg celý zápas, z 37 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Daniel Vladař odchytal za Calgary 29 minut a 10 sekund, inkasoval dva góly z 15 střel a úspěšnost zákroků měl 86,7 procenta.

Colorado - Dallas 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 53. O'Connor, 58. Rantanen - 25. Damiani.

Vancouver - Edmonton 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)

Branky: 44. a 50. Pettersson, 18. Hoglander, 36. Pearsson, 42. Garland - 28. McDavid, 35. Hyman, 43. Hamblin, 47. Nugent-Hopkins. Hráno v Abbotsfordu.