Česká jízda pokračuje. Osmnáctka porazila i Finy a zajistila si postup do semifinále

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
9. 8. 2016 22:30
Česká hokejová reprezentace do 18 let pokračuje na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi ve skvělých výkonech. V druhém utkání skupinové fáze porazili svěřenci kouče Václava Varadi Finsko 5:3 a s předstihem si zajistili postup do semifinále turnaje.
Radost českých hráčů na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi
Radost českých hráčů na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi | Foto: ČTK

Břeclav – Dva zápasy, šest bodů a jistý postup do semifinále turnaje. Česká hokejová reprezentace do 18 let zatím předvádí na břeclavském Memoriálu Ivana Hlinky parádní výkony a po Švýcarech si dnes poradila i s Finy, které porazila 5:3.

Oproti včerejšku vstoupili do zápasu svěřenci kouče Václava Varadi podstatně opatrněji. "Bylo v tom dnes více taktiky. Nechtěli jsme udělat chybu jako první. Hráli jsme více do obrany a spíše se snažili vyrážet do rychlých brejků," prozradil Varaďa.

A nastolený plán se Čechům dařil. První výraznější moment první třetiny přišel ve 13. minutě, kdy dva finští hráči faulovali a darovali domácímu družstvu dvouminutovou přesilovku pět na tři. V té se Finové zuby nehty bránili, avšak sotva stihli potrestaní hráči naskočit do hry, síť brankáře Luukkonena dělovkou z kruhu rozvlnil Ostap Safin.

O minutu později ale vyrovnal Moilanen, který ve druhé periodě v početní výhodě druhou trefou také stav otočil. Stejně jako proti Švýcarům tak Češi museli dohánět jednobrankové manko. I tentokrát se jim ale obrat zdařil.

Zítra vyzvou USA

V polovině utkání strhli skóre na svou stranu, když se během 83 vteřin prosadili Zadina a Galvas. "Stálo nás to hodně sil, ale když se vyhraje, síly se do těla vrací mnohem rychleji," řekl Varaďa, který před sezonou na lavičce reprezentační osmnáctky vystřídal Roberta Reichela.

Po minutě závěrečné části upravil už na 4:2 Dvořák. Finsku dal ještě v 55. minutě naději Anttalainen, ale vítězství českého výběru potvrdil dvě vteřiny před koncem do prázdné branky Nečas.

Zítra si tak zahrají o první místo v břeclavské skupině "A" s USA, postup do semifinále už je však minout nemůže. "Je to pro nás velká úleva. Na celém týmu bylo vidět, jak moc chce zvítězit. Postup po semifinále po dvou zápasech je skvělý, ale určitě chceme vyhrát i zítra a dobře se naladit na play off," uzavřel čtyřicetiletý rodák ze Vsetína.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Bratislavě:

Skupina A (Břeclav):

ČR - Finsko 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky: 15. Safin, 30. F. Zadina, 31. J. Galvas, 42. J. Dvořák, 60. Nečas - 16. a 25. Moilanen, 55. Anttalainen.

Švýcarsko - USA 3:4 (2:2, 1:1, 0:1).