Česká 20´ porazila Finsko a vyhrála turnaj v Púchově

Red Spo, ČTK
8. 8. 2009 17:22
O výhře nad Finy rozhodl Gudas

Púchov - Čeští hokejisté do dvaceti let porazili ve svém závěrečném utkání na turnaji Summer Challenge v Púchově Finsko 4:3 v prodloužení a zvítězili v celém podniku bez jediné porážky.

Dvěma góly se dnes blýskl obránce Kladna Radko Gudas, který byl také střelcem rozhodujícího gólu v prodloužení.

Finové mohli v případě výhry ještě pomýšlet na celkové prvenství v turnaji a tomuto cíli se také v úvodu zápasu přiblížili, když na konci 5. minuty otevřel v početní výhodě skóre Vatanen. Ještě do konce první dvacetiminutovky však zařídil vyrovnání svým prvním úspěšným zásahem při dvojnásobné přesilovce Gudas.

Také druhou část hry zahájili lépe Seveřané a Sointu využil další přesilovku. Za pouhých 28 vteřin však vyrovnal Novotný a o další dvě minuty později dokonce poslal Pacovský české mladíky poprvé v utkání do vedení.

V polovině třetího dějství se však znovu při početní výhodě trefil Hartikainen a zápas dospěl do prodloužení.

V něm v čase 62:33 rozhodl o druhém bodu pro český tým syn bývalého reprezentanta Gudas. Svěřenci nového kouče Jaromíra Šindela tak vyhráli hned první turnajovou prověrku v sezoně, přičemž teprve dnes ztratili na klání za účasti pěti zemí bod.