Češi začali sezonu vítězně. Nedvěd a Petružálek zářili

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 11. 2011 22:10
Švédsko - Česko 2:5, Finsko - Rusko 1:2 sn.

Praha - Čeští hokejisté vstoupili do nové sezony vítězně, když porazili na úvod Krajala Cupu Švédsko 5:2.

Duel se nesl ve znamení skvělých nástupů do jednotlivých třetin a návratu veterána Petra Nedvěda a debutu nováčka Jakuba Petružálka. Oba vstřelili po dvou gólech, jednu trefu přidal Jiří Novotný.

Ve druhém utkání zdolali Rusové Finy 2:1 po samostatných nájezdech.

Další zápas čeká české hokejisty v sobotu odpoledne, kdy vyzvou Finsko.

Utkání Švédko - Česko jsme sledovali ŽIVĚ
Hokejisté jdou do nové sezony proti neoblíbeným Švédům

Švédské městečko Örnsköldsvik hostilo vůbec první reprezentační utkání a netradiční prostředí jakoby domácím hráčům svazovalo ruce i nohy. Češi svému neoblíbenému soupeři od počátku ve všem stačili a rovněž v útoku byli nebezpečnější.

Pohodu do řad Hadamczikových svěřenců vnesl už ve 3. minutě kapitán Nedvěd, který ujel po levém křídle a razantním plácnutím do kotouče otevřel skóre. Měsíc před čtyřicátými narozeninami se tak stal nejstarším střelcem reprezentační historie.

Jinak se úvodní třetina nesla v poklidném tempu, z něhož vybočilo snad jen nadějné Hanulovo objetí Štěpánkovy brány, jemuž však v zakončení zabránil obětavý Nakládal.

Čechům se povedl rovněž vstup do prostřední třetiny. Po souhře s Klepišem využil přesilovku letošní objev Petružálek. Seveřany to však nepoložilo a ještě do druhé sirény zrežírovali vyrovnání. Nejprve z dorážky snížil Jämtin a ve 35. minutě srovnal Andersson.

Stejně jako úvody předchozích části, přál českému týmu i začátek třetí. Po ubráněném oslabení vybojoval puk ve středním pásmu Irgl, přihrál rozjetému Nedvědovi a ten poslal svůj celek znvou do vedení.

A to byl jen začátek pekelné tříminutovky. Sraženou střelou zvýšil Novotný a pojistku přidal šikovnou tečí Blaťákova nahození znovu Petružálek.

Karjala Cup, hráno v Örnsköldsviku (Švédsko):

Švédsko - ČR 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky:
27. Jämtin (Kronwall, Warg), 35. Andersson (J. Fasth, Karlsson) - 3. Nedvěd, 22. Petružálek (Klepiš), 43. Nedvěd (Irgl, Mojžíš), 46. Novotný (Kotalík, Hubáček), 46. Petružálek (Blaťák, Klepiš). Rozhodčí: Bulanov, Ravodin (oba Rus.) - Käck, Yletyinen (oba Švéd.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5227.

Švédsko: Wesslau - Petrasek, Kronwall, Backmän, Karlsson, Brodin, Fernholm, Hjalmarsson, Dahlbeck - Hannula, Warg, Thörnberg - Andersson, Persson, J. Fasth - Jämtin, Järnkrok, Harju - Zackrisson, Falk, Sundh. Trenér: Pär Marts.
ČR: Štěpánek - Ševc, Blaťák, Nakládal, Čáslava, Mojžíš, Zíb - Irgl, Nedvěd, Průcha - Kotalík, Novotný, Hubáček - Petružálek, Koukal, Klepiš - Kvapil, Vampola, Adamský. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Finsko - Rusko 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
41. Vatanen (Mik. Granlund, Immonen) - 13. Radulov (Nikulin), rozhodující nájezd Kuzněcov

1. ČR 1 1 0 0 0 5:2 3
2. Rusko 1 0 1 0 0 2:1 2
3. Finsko 1 0 0 1 0 1:2 1
4. Švédsko 1 0 0 0 1 2:5 0