Češi ve čtvrtfinále, Slováky čeká duel pravdy s Francií

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
14. 5. 2012 22:33
Čeští hokejisté mají po prohře Lotyšů 0:2 od Dánů definitivní jistotu postupu do čtvrtfinále.
MS v hokeji 2012: Itálie - Dánsko (radost Dánska)
MS v hokeji 2012: Itálie - Dánsko (radost Dánska) | Foto: Reuters

Stockholm / Helsinky - Čeští hokejisté ani na 76. mistrovství světa nebudou chybět v play off. O jejich postupu definitivně rozhodla porážka Lotyšska 0:2 s Dánskem.

Zatímco slovenští hokejisté si budou muset vybojovat čtvrtfinálovou účast na letošním světovém šampionátu sami v posledním duelu s Francií, čeští hráči půjdou do souboje s Německem už s jistotou play off v kapse.

Úterní zápas s Německem tak rozhodne pouze o tom, proti komu z dvojice Švédsko-Rusko se Hadamczikovi svěřenci v klíčovém boji šampionátu postaví!

Lotyši totiž v odpoledním souboji s houževnatými potomky Vikingů ukázali, jak se o čtvrtfinále nebojuje a zaslouženě prohráli 0:2.

Ve zbývajících pondělních zápasech si poradili Francouzi 2:1 s Běloruskem a v úterý si zahrají v přímém souboji se Slováky o postup do čtvrtfinále MS.

Večer pak potvrdili role favoritů výhrami 4:1 a 4:0 Finové i Rusové v soubojích s Kazachy, potažmo s Italy.

Oba poražené celky tak definitivně sestupují minimálně pro příští rok do první divize mistrovství světa.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy