Češi ve čtvrtfinále, Slováky čeká duel pravdy s Francií

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
14. 5. 2012 22:33
Čeští hokejisté mají po prohře Lotyšů 0:2 od Dánů definitivní jistotu postupu do čtvrtfinále.
MS v hokeji 2012: Itálie - Dánsko (radost Dánska)
MS v hokeji 2012: Itálie - Dánsko (radost Dánska) | Foto: Reuters

Stockholm / Helsinky - Čeští hokejisté ani na 76. mistrovství světa nebudou chybět v play off. O jejich postupu definitivně rozhodla porážka Lotyšska 0:2 s Dánskem.

Zatímco slovenští hokejisté si budou muset vybojovat čtvrtfinálovou účast na letošním světovém šampionátu sami v posledním duelu s Francií, čeští hráči půjdou do souboje s Německem už s jistotou play off v kapse.

Úterní zápas s Německem tak rozhodne pouze o tom, proti komu z dvojice Švédsko-Rusko se Hadamczikovi svěřenci v klíčovém boji šampionátu postaví!

Lotyši totiž v odpoledním souboji s houževnatými potomky Vikingů ukázali, jak se o čtvrtfinále nebojuje a zaslouženě prohráli 0:2.

Ve zbývajících pondělních zápasech si poradili Francouzi 2:1 s Běloruskem a v úterý si zahrají v přímém souboji se Slováky o postup do čtvrtfinále MS.

Večer pak potvrdili role favoritů výhrami 4:1 a 4:0 Finové i Rusové v soubojích s Kazachy, potažmo s Italy.

Oba poražené celky tak definitivně sestupují minimálně pro příští rok do první divize mistrovství světa.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy