Češi zvládli nervózní odvetu se Slovenskem a jsou neporaženi

10. 4. 2015 20:13
Čeští hokejisté zvládli i čtvrtý přípravný zápas na MS a vyhráli v Jihlavě nad Slovenskem 3:1
Radost českých hokejistů.
Radost českých hokejistů. | Foto: Lukáš Caha

Jihlava - Čeští hokejisté drží před mistrovstvím světa neporazitelnost, když vyhráli i čtvrtý přípravný zápas. V páteční odvetě vyhráli v Jihlavě nad Slovenskem 3:1.

Gólově se v utkání, jež bylo součástí seriálu Euro Hockey Challenge, prosadili Martin Zaťovič, Dominik Simon a Jakub Valský.

Utkání jsme sledovali živě

Češi skvěle zvládli vstup do zápasu. Hned první formace zavřela Slováky ve třetině, až se střela Nakládala odrazila od bruslí Zaťoviče přímo do brány. Domácí byli dál aktivní a tlačili se před Hudáčka.

Po rychlém brejku v 8. minutě to bylo už 2:0, když nekrytý Simon vymetl horní růžek branky. Utkání pak provázela častá vyloučení, kvůli neustálému pošťuchování před brankami. Ani jeden z týmů ale přesilovky nedokázal využít. Na konci třetiny ještě zahrozil Tybor, ale Kovář jeho pokus vyrazil.

V prostředním dějství diváci gól sice neviděli, ale mohli obdivovat povedenou kombinaci českého mužstva, do které se zapojilo všech pět hráčů a na její konci byla nebezepečná rána Valského, kterou ale Hudáček vyrazil mimo. Přesně v polovině zápasu vystřídal v české bráně Kováře Machovský.

Poslední třetinu ovlivnily tresty po dalších vyhrocených soubojích. Hra se rozkouskovala a Slováci toho využili, když v 50. minutě snížil Libor Hudáček. Češi ale o čtyři minuty později odpověděli, když si Valský nabruslil mezi kruhy a propálil slovenského brankáře. Slováci se už poté nezmohli na odpor.

Utkání Euro Hockey Challenge v Jihlavě:

Česká republika - Slovensko 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Zaťovič (Nakládal, M. Růžička), 8. Simon (Radil, Mozík), 54. Valský (T. Zohorna) - 50. L. Hudáček (Šťastný, Dej). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Bláha, J. Svoboda. Vyloučení: 9:12. Bez využití. Diváci: 5274.

ČR: Jakub Kovář (32. Machovský) - Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Pláněk, Kempný, Mozík, Jeřábek - Martin Růžička, Jan Kovář, Zaťovič - Birner, Novotný, Smoleňák - Pohl, T. Zohorna, Valský - Radil, Filippi, Simon. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Slovensko: J. Hudáček - Podhradský, Švarný, Jurčina, Sersen, Jaroš, Baranka, Sloboda, Kozák - L. Hudáček, Marcinko, Nagy - Sýkora, Viedenský, Tybor - Dej, Bližňák, Bartovič - Haščák, Lušňák, Cehlárik - Šťastný. Trenér: Vladimír Vůjtek st.

Euro Hockey Challenge:

Espoo: Finsko - Německo 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Branky: 8. Lindell, 14. Huhtala, 23. Pesonen, 29. Salminen, 48. Aaltonen, 51. Immonen - 17. Braun.