V přípravě na NHL zářili Mrázek či Jaškin. Z nováčků "nepřežil" žádný

Jak si Češi vedli v přípravných zápasech NHL? Podívejte se na přehlednou fotogalerii.
Anaheimu se v přípravě dařilo, neboť ani jednou neprohrál v základní hrací době. Velmi slušně si vedl i JIŘÍ SEKÁČ (5 zápasů, 2+0, +3), jehož gólový příspěvek překonal jen lídr týmu Corey Perry.
MARTIN HANZAL (2 zápasy, 0+0, -1) jako jeden z dlouhodobých lídrů Arizony už nemá trenérovi co dokazovat. V přípravě si moc nezahrál.
Pouze o jedno utkání víc odehrál za Arizonu ZBYNĚK MICHÁLEK (3 zápasy, 0+0, 0), který se do týmu vrátil po loňské zastávce v St. Louis.
Přestože DAVID KREJČÍ (3 zápasy, 2+2, +3) nenastoupil ani do poloviny přípravných zápasů Bostonu, stal se nejproduktivnějším hráčem mužstva.
Foto: ČTK
Daniel Poláček Daniel Poláček
7. 10. 2015 9:29
Do přípravných kempů NHL se vydalo 63 českých hokejistů, po sériích škrtů je jich o 32 méně. Kdo v přípravě nejvíc zářil? Kdo zklamal? Komu se podařilo vybojovat smlouvu? I to se dozvíte v přehledné fotogalerii.

Praha – Hned 63 českých hokejistů se v přípravných kempech NHL dralo do hlavních týmů. Jenže brzy přišly škrty. Po nich přípravné duely. A další škrty. Zklamání se zatím vyhnulo 31 Čechům.

Z 29 mladíků, kteří toužili v NHL prorazit, nezbyl ani jediný, jako poslední putoval na farmu šestka letošního draftu Pavel Zacha. Ze zkušených borců bojujících o smlouvu to má v kapse Tomáš Fleischmann. Bek Jan Hejda v Chicagu neuspěl stejně jako útočník Martin Havlát na Floridě.

Jak si vedli další Češi, můžete zhlédnout v přehledné fotogalerii.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy