Češi v KHL zářili. Olympionik Vitásek rozhodl gólem v prodloužení zápas v Rize

22. 1. 2018 21:53
Českým reprezentantům se v zápasech Kontinentální hokejové ligy dařilo. Nejvíce byl vidět obránce Ondřej Vitásek.
Ondřej Vitásek na tréninku reprezentace před Channel One Cupem 2016
Ondřej Vitásek na tréninku reprezentace před Channel One Cupem 2016 | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český obránce Ondřej Vitásek rozhodl gólem v prodloužení zápas Kontinentální hokejové ligy na ledě Dinama Riga, kde hosté z Chanty-Mansijsku vyhráli 2:1. Člen olympijského výběru se trefil v 62. minutě a dal druhou branku v sezoně.

V Lotyšsku se utkaly nejhorší týmy konferencí. Domácí klub si připsal šestou porážku za sebou, Jugra naopak uspěla po čtyřech nezdarech a díky dvoubodovému zisku poslala na poslední místo východní tabulky Ladu Togliatti.

Vitáskův reprezentační kolega Jakub Nakládal z Jaroslavle přihrál v duelu s Chabarovskem na vítěznou branku. Tu dal v 22. minutě v oslabení Jegor Averin, Lokomotiv nakonec vyhrál 3:0. Nakládal má v posledních šesti utkáních KHL průměr bod na zápas.

Hokejisté Čeljabinsku si po páté výhře za sebou zajistili postup do vyřazovací části. Domácí vítězství 3:1 nad Omskem jim tentokrát vychytal Vasilij Děmčenko. V předchozích čtyřech zápasech stál mezi tyčemi český reprezentant Pavel Francouz, který dvakrát udržel čisté konto, celkově dostal jen dva góly a vysloužil si ocenění pro nejlepšího brankáře uplynulého týdne.

Omsk se přitom v Čeljabinsku dostal v 21. minutě do vedení, domácí hráči však záhy otočili skóre a ještě během druhé třetiny přidali do sítě Dominika Furcha i třetí gól. Na všechny přihrál Švéd Richard Gynge, dvě branky dal běloruský reprezentant Nick Bailen. Furch si v utkání připsal 20 zásahů, Děmčenko zneškodnil 39 střel.

Doma uspěl rovněž Magnitogorsk, který porazil Kunlun 4:1. Jan Kovář přispěl k výhře Metallurgu jednou asistencí, celkově má na kontě 33 bodů a dál se přetahuje o pozici druhého nejproduktivnějšího Čecha v sezoně s Lukášem Radilem ze Spartaku Moskva.

Radil je na tom o bod lépe, v utkání s Čerepovcem si taktéž připsal asistenci, jenže klubu z ruské metropole nepomohl k vítězství ani hattrick Alexandra Chochlačova. Za hosty jednou skóroval Matěj Stránský, který se trefil v druhém zápasu za sebou, Severstal vyhrál důležitý duel o postup do play off 4:3 v prodloužení.