Češi řídili výhru Popradu, Petružálek dal dva góly

6. 10. 2011 21:57
Omsk zdolal Ufu, Červenka už je druhý v bodování

Omsk - Nejproduktivnější hráč Kontinentální hokejové ligy Jakub Petružálek potvrdil skvělou formu i v dnešním utkání na ledě CSKA Moskva, v němž zařídil vítězství Chabarovsku 3:2 po samostatných nájezdech.

Český útočník obstaral úvodní gól zápasu po asistenci Petra Vrány, v rozstřelu pak uspěl jako jediný z hostujících hráčů, a to hned dvakrát. CSKA tak nepomohl jediný vydařený nájezd hvězdného Alexeje Jašina.

Petružálek si 2 góly pojistil vedení v produktivitě KHL
Štěpánek byl v KHL vyhlášen nejlepším brankářem měsíce

Šestadvacetiletý Petružálek otevřel skóre v 21. minutě svým čtvrtým gólem v sezoně, po kterém má v čele soutěže produktivity 15 bodů. Když se CSKA povedl v závěru 58. minuty vyrovnat na 2:2, došlo na nájezdy a rodák z Litvínova ve čtvrté sérii rozhodl.

Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Chabarovsk je i díky němu druhý v Černyševově divizi o dva body za Omskem, který zdolal 4:2 úřadujícího šampiona Ufu. Jednou asistencí přispěl k výhře Roman Červenka.

Nejvydařenější zápas v sezoně odehrál nováček soutěže Lev Poprad, který zdolal Novokuzněck. O první čisté konto slovenského klubu v KHL se postaral Ján Laco, jenž dostal přednost před českým gólmanem Tomášem Dubou.

Skóre otevřel ve čtvrté minutě Martin Chabada a definitivně rozhodli svěřenci Radima Rulíka zápas ve druhé třetině, kdy skórovali třikrát. Výhru zpečetil Jaroslav Kristek, dvě asistence zaznamenal Tomáš Netík.

Kontinentální hokejová liga:
Omsk - Ufa 4:2 (za domácí Červenka 0+1)
Čeljabinsk - Magnitogorsk 5:1 (za domácí Bulis 0+1)
Jekatěrinburg - Chanty Mansijsk 4:1
CSKA Moskva - Chabarovsk 2:3 sn. (za hosty Petružálek 1+0 a rozhodující sam. nájezd, Vrána 0+1)
Dinamo Minsk - Novosibirsk 1:2 v prodl.
Lev Poprad - Novokuzněck 4:0 (Chabada a Kristek oba 1+0, Netík 0+2)