reklama
 
 

Češi, budíček! Selhání s Lotyši by mohlo způsobit krach

10. 5. 2012
Česko proti Lotyšsku, duel začíná ve 20:15

Stockholm - Není proč se vymlouvat, českým hokejistům chybí na světovém šampionátu ve Švédsku lehkost. Forma z loňského šampionátu i letošní evropské tour je ta tam. A ani bojovností ji zatím svěřenci trenéra Aloise Hadamczikanenahrazují.

Teď už ale nastal čas se probudit. Selhání ve večerním utkání proti Lotyšům (online ZDE) by totiž mohlo předznamenat nepříjemné starosti. Vidina krachu v podobě vyřazení po základní skupině je v novém systému MS až děsivě reálná.

Lotyši mají víc bodů než český tým

Švédové jsou suverénní, Rusové mají Malkina a právě Lotyšsko zatím nasbíralo ve třech zápasech o bod víc než český výběr. A v závěsu číhají Norové, kterým Češi darovali bod, a také nevyzpytatelní Němci. Každé další zaváhání už může začít silně zapáchat fiaskem.

Počty jsou tedy jasné: Češi musí porazit Lotyše a v pátek Italy. A to nejlépe v normální hrací době. „Musíme být disciplinovaní a více efektivní v zakončení," má jasno trenér Hadamczik.

Hadamczik: Jsou sehraní, ale ne tak důrazní

Lotyšský výběr, složený převážně z hráčů KHL (hned čtrnáct jich hraje za Dynamo Riga) rozhodně nepovažuje za papírově slabšího soupeře.

„Slabší soupeři už na mistrovství neexistují, hokej se skutečně vyrovnal. Lotyši hrají rychlý hokej, ruského typu. Mají dobrou přesilovku a rychlé brejky. Jsou sehraní, ale zdá se mi, že oproti Norům či Dánům nejsou tak důrazní," hodnotí soupeře kouč.

Lotyšsko už dokázalo na MS porazit Němce a Itálii, teď touží po skalpu věhlasnějšího soupeře. Čechy totiž ještě nikdy nedokázalo porazit. Nejblíže úspěchu byl pobaltský tým před dvěma lety na olympiádě ve Vancouveru. V osmifinále jej zlomil až gól Davida Krejčího v prodloužení.

Masalskis: Hra tady Čechům nejde, chceme vyhrát

"Na ten zápas nikdy nezapomenu. Byli jsme opravdu blízko, abychom vyřadili Čechy na olympiádě. Pro nás by to byl opravdu veliký úspěch. Jen tak tak nám to uniklo," vzpomíná brankář Edgars Masalskis, který bude stát proti českému národnímu týmu i dnes.

Nejlepším výsledkem Lotyšska proti obhájcům světového bronzu je ale stále remíza 1:1 ze základní skupiny 2006. Tehdy hráli Lotyši doma v Rize. Teď cítí svěřenci kanadského kouče Teda Nolana podobnou šanci.

„Hra tady Čechům nejde, jak by chtěli. Budeme hrát na výhru," burcuje spoluhráče dvaatřicetiletý brankář. Na druhou stranu si účastník jedenácti světových šampionátů uvědomuje českou sílu.

"Zápasy s Českem byly vždycky těžké. Mají skvělý tým a hodně výborných hokejistů. Znám hráče z KHL. Dále jsou to Krejčí, Plekanec, také veterán Nedvěd je výborný," vyjmenoval největší hrozby Masalskis.

autor: Aleš Vávra | 10. 5. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama