Češi a Slováci se valí do Chicaga. Havlát bojuje o místo vedle Jágra

Podívejte se na galerii českých a slovenských hráčů nad 30 let, kteří v NHL usilují o smlouvu.
Montreal chce vylepšit ofenzivu, s níž měl loni potíže. I proto si do kempu pozval TOMÁŠE FLEISCHMANNA, který se za mořem postupně vypracoval v produktivního útočníka do prvních dvou formací. V posledních dvou sezonách však 31letý forvard ani jednou nesbíral alespoň půl bodu na zápas. Nedařilo se mu na Floridě a nezlepšil se ani po výměně do Anaheimu. Oživí v Montrealu uvadající kariéru? Při boji o místo v mužstvu potká krajana Tomáše Plekance a Alexandra Sjomina, s nímž dříve válel ve Washingtonu.
Ještě před šesti lety byl MARTIN HAVLÁT zářnou hvězdou celé NHL. Při štacích v Minnesotě a San José však ztratit na lesku. A loni v New Jersey, kde nedostával moc prostoru, zažil nejhorší zámořskou sezonu v kariéře: 40 zápasů, 14 bodů. Ve 34 letech se nyní zraněními oprýskaný útočník pokusí udělat dojem na Floridě, opět po boku Jaromíra Jágra. Havláta si vyhlédl generální manažer Dave Tallon, jenž ho dříve přivedl do Chicaga. Dohodnou se na smlouvě i tentokrát?
Podle informací ESPN si JAN HEJDA zvolil, že se předvede na přípravném kempu Chicaga, přestože mu na stole leželo více pozvánek. Urostlý defenzivní bek, který už oslavil 37. narozeniny, loni odehrál čtvrtou sezonu za Colorado a vybojoval si účast na pražském mistrovství světa. Nyní se bude muset hodně snažit, aby si zajistil místo v Chicagu. Poslední vítěz Stanley Cupu už má takřka poskládanou obranu, napěchovaný rozpočet a kromě Hejdy zkouší další dva zadáky – Ľubomíra Višňovského a Kylea Cumiskeyho.
Slovenský brankář PETER BUDAJ dlouhá léta kryl v NHL záda týmovým jedničkám a někdy na něj dopadla hlavní část odpovědnosti. V minulé sezoně však ze zámořské špičky sklouzl do nižší AHL, přičemž se mu vůbec nedařilo. V 19 zápasech nevytáhl procentuální úspěšnost zákroků ani k číslu 90. Nyní 33letého gólmana čeká zřejmě poslední příležitost prosadit se v NHL, na kempu Los Angeles bude se Švédem Jhonasem Enrothem bojovat o post týmové dvojky.
Foto: Reuters
Daniel Poláček Daniel Poláček
21. 9. 2015 9:05
V NHL odstartovaly přípravné zápasy, v nichž se postupně objeví i šest Čechů a Slováků nad 30 let, kteří v nejlepší lize světa ještě nechtějí končit a bojují o nový kontrakt. Na šestici veteránů se podívejte v přehledné galerii.

Praha – V NHL odstartovaly přípravné zápasy na kvapem se blížící sezonu. Z Čechů musel nejvíc dřít útočník Martin Havlát, který na Floridě bojuje o smlouvu. Za 15 minut však příliš rozruchu neudělal. Ač hrál přesilovky i oslabení, do statistik se zapsal jen jednou zblokovanou střelou. A jeho mužstvo prohrálo s Nashvillem 2:5.

Právě Havlát je jedním ze skupiny šesti Čechů a Slováků nad 30 let, kteří touží vzkřísit svoji zámořskou kariéru, případně si ji prodloužit. Těmi dalšími jsou Tomáš Fleischmann, Jan Hejda, Peter Budaj, Tomáš Kopecký a Ľubomír Višňovský. Ti všichni chtějí nový kontrakt.

Je pozoruhodné, že polovina z těchto hráčů se uchází o práci v Chicagu. Za tým, který v posledních šesti letech třikrát vyhrál Stanley Cup, tak nakonec může nastoupit hned sedm hokejistů z Česka a Slovenska. K tomu ale pravděpodobně nedojde.

 

Právě se děje

Další zprávy