Přestali jsme hrát, štve Červenku. Jágr: Šetřili jsme síly

ČTK ČTK
18. 2. 2014 21:24
Roman Červenka přispěl k české výhře nad Slováky dvěma góly.
Roman Červenka přispěl k české výhře nad Slováky dvěma góly
Roman Červenka přispěl k české výhře nad Slováky dvěma góly | Foto: Reuters

Soči - Zbytečné bylo podle Romana Červenky drama v dnešním olympijském osmifinále mezi hokejisty České republiky a Slovenska. Střelec dvou gólů tvrdil, že český tým se při vedení 4:0 nechal trochu ukolébat a přestal hrát.

"Nechápu, proč jsme to pak pustili a přestali hrát, zbytečně jsme zápas zdramatizovali," prohlásil Červenka. "Možná vedení bylo až moc velké. Těžko říct. Nabádali jsme se, abychom hráli pořád stejně, ale udělali jsme několik chyb, oni toho využili," popisoval.

Tým mohl ušetřit síly na středeční klíčové čtvrtfinálové utkání proti USA, které rozhode o úspěchu či neúspěchu olympijské mise. "Byla šance si trochu odpočinout, ale místo toho jsme museli tvrdě bojovat do poslední vteřiny. Nicméně hlavní je, že jsme zápas dotáhli k vítězství," uvedl.

Šetření sil na USA

Jeho kolega z útoku Jaromír Jágr označil právě blízké utkání s Američany za důvod, proč mužstvo chtělo už v průběhu osmifinále trochu šetřit síly.

"Kdybychom hráli naplno, vyhrajeme 7:1 a zítra bychom si vyčítali, že nemáme nohy. Já nevím, je to hrozně těžký," krčil rameny.

"A když na velkém hřišti přestaneš hrát, tak dáváš soupeři šanci. Oni mají výbornou první lajnu, co si budeme říkat. To jsou všechno hvězdy. Když neměli co ztratit, šli do útoku. Zatápěli nám," uvedl Jágr. "Postoupili jsme? Postoupili. To je hlavní," podotkl a dodal, že novináři stejně český tým kritizují, i když hraje dobře.

Prolomené čekání Červenku těší

Po jednom vítězství a dvou porážkách v základní skupině měl Červenka konečně prý trochu víc důvodů k úsměvu. "Jsem rád, že jsem se střelecky prosadil. Měl jsem šance i v předešlých zápasech, ale nedařilo se mi," podotkl.

Střelecká nemohoucnost týmu v minulých zápasech byla dnes zapomenuta, obzvlášť po manévrech v první třetině. "Všichni čekají góly. V dnešní době je strašně složité si vytvořit při hře pět na pět nějakou šanci," upozornil Červenka. Ale když už se naskytne, měl by ji hokejista podle něj proměnit. "Což se mi dosud nedařilo. Jsem rád, že jsem prolomil čekání. Já se cítím mnohem lépe," řekl.

Ofenzivní plán vyšel, pak bylo drama

Dobrý vstup do utkání byl dnes alfou a omegou úspěchu. Přitom zápasy, v nichž jde o hodně, bývají zpočátku opatrné, ale český tým Slováky zaskočil právě v úvodu. "Zaspali jsme úvod duelu se Švédskem, což nás možná stálo první místo ve skupině. Chtěli jsme proto na Slováky vletět," popsal taktiku.

Ta ale v dalším průběhu utkání, zejména v poslední třetině, ztroskotala. Tým se nechal uchlácholit vedením, na což málem doplatil. "Měli jsme pokračovat i po první třetině stejně. Nechápu, proč jsme pak trochu přestali hrát a dostali jsme zbytečně Slováky do hry," litoval.

"Dali dva góly, ožili a najednou jich bylo plné hřiště. Měli spoustu energie. Všichni jsme věděli, co hrát, ale oni si vytvářeli šance. Bylo to hodně zbytečné," upozornil.

Důležitý bude odpočinek

To se v dalším utkání s USA nesmí stát. "Já je sice neviděl, protože mi nejde na pokoji televize, ale jsou to favorité na vítězství. My si musíme odpočinout, abychom měli dost sil, protože na to máme necelých 24 hodin," řekl Červenka.

Češi nebudou favority, ale Červenka v tom vidí naopak výhodu. "Všichni si uvědomujeme sílu Američanů, ale nehrajeme na čtyři vítězné zápasy. A v jednom se může stát cokoliv. Pokusíme se překvapit," ujistil. "Ale pořád jde o čtvrtfinále olympijského turnaje, tudíž nelze tvrdit, že to bude úplně bez nervů," dodal.

Veškeré informace k hokejovému turnaji na olympiádě v Soči naleznete zde.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy