Červenka: Že jsem teď doma na Spartě? Hlavně, že hraju KHL

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 11. 2012 7:00
Kovaný Slávista Roman Červenka zažívá neznámou roli. Během působení v HC Lev je totiž jeho domácím působištěm stadion nenáviděné Sparty.
Roman Červenka si ve středu odbyl domácí premiéru v dresu HC Lev Praha.
Roman Červenka si ve středu odbyl domácí premiéru v dresu HC Lev Praha. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Na první pohled to je možná paradox, ale kovaný slávista je teď doma na Spartě a přitom nezradil.

Hokejový útočník Roman Červenka hraje během výluky NHL Kontinentální ligu za HC Lev Praha, který působí v aréně Červenkového nejnenáviděnějšího soupeře.

Ve středu si kanonýr v hale Sparty odbyl premiéru v domácím prostředí při vítězném duelu s Atlantem Mytišči.

Hlavní je, že můžu v Praze hrát KHL

"Že jsem teď doma na Spartě?" ptá se Červenka s úsměvem a rychle zná odpověď: "Nedá se nic dělat, bohužel jsem zápasy v O2 areně promeškal," říká.

"Jsem rád, že jsem doma v Česku a přitom můžu hrát KHL," tvrdí útočník, který před sezonou podepsal poprvé v kariéře smlouvu v NHL, ale svou premiéru musí kvůli stávce soutěže odložit.

"Přece jen je mezi KHL a extraligou rozdíl. Tady je to rychlejší. Samozřejmě ale taky záleží na zápasech, někdy jsou to zápasy, kdy je tempo jako blázen, někdy je to nudnější, celkově je ale KHL lepší soutěž," tvrdí.

Nebude to jako na Slavii, výhry musí dělat tým

Červenka přichází do Lva s jasným cílem - táhnout slabou ofenzívu nováčka v soutěži. Pražský tým má se střílením branek problémy od začátku sezony a právě Červenka má být lék.

Lépe si klub vybrat nemohl. Vždyť šestadvacetiletý útočný fantom získal slávu i smlouvu v Calgary díky KHL, kde tři sezony válel v Omsku a před rokem byl dokonce nejlepším střelcem celé ligy.

Svou formu navíc ukázal také letos v extralize za Slavii, kde v devíti zápasech nastřílel pět branek a přidal osm asistencí.

"Nevím ale, jestli budu dávat tolik branek jako tam, protože ve Lvu to musí být víc o týmu, než o jednotlivcích," myslí si Červenka. "Jsme tady parta Čechů a jsme úplně jiný tým, než jsem zažil třeba v Omsku.

"Těžko ale říct, jestli budu stejně dobrý jako tam. Nevím, proč by to nešlo. Ale musí se dařit, musí mi to lepit a musím nabrat zpět herní pohodu. Teď jsem kvůli zranění dlouho nehrál, ale cítím, že je to zápas od zápasu lepší," uzavírá Červenka, který za Lev odehrál už čtyři zápasy, ale stále čeká na první vstřelenou branku.

 

Právě se děje

Další zprávy