Červenka zastínil Jágra. Šlágr extraligy ovládla Slavia

Jaromír Jágr nestačil na Romana Červenku.
Povedlo se. Diváci v O2 aréně měli možnost vidět na vlastní oči velké hvězdy NHL. Jaromír Jágr se rozcvičil a šlo se na věc.
Jágr byl od začátku ve velké permanenci. Tady ho brání slávista Sklenář.
Jágrův zápas to nebyl. Sice si připsal asistenci na první kladenský gól, jeho Rytíři ale nakonec podlehli Slavii 2:3.
"Jsem unavený, sotva stojím na nohách. Navíc jsem hrál hodně, už nejsem zvyklý mít na ledě tolik prostoru," podotkl po utkání olympijský vítěž z Nagana.
Aleš Vávra Aleš Vávra
19. 9. 2012 20:35
Hvězdy z NHL zářily. Červenka tři body, Sobotka tři body, Plekanec a Tlustý po dvou.

Praha - Roman Červenka v souboji hokejových hvězd zastínil Jaromíra Jágra. Své Slavii jedním gólem a dvěma asistencemi zajistil výhru v extralize nad Kladnem, stejnou bilanci si připsal i jeho spoluhráč a další posila z NHL Vladimír Sobotka.

Slavia vyhrála 3:2 a branky střílely pouze první útoky složené převážně z hráčů, které do extraligy přivábila zámořská výluka. Za Kladno se prosadili Plekanec a Tlustý, Jaromír Jágr si připsal asistenci u prvního gólu. V O2 aréně sledovalo hokejový svátek více než 15 tisíc diváků.

Diváci viděli svižný útočný hokej

A ti se rozhodně nenudili, od začátku se totiž hrál svižný útočný hokej. První gól padl už ve třetí minutě. Sobotka získal puk, připravil ho Červenkovi a ten zblízka prostřel domácího brankáře Cháberu. Z vedení se však Slavia radovala pouhých šestnáct vteřin. Tlustý vystřelil do tyče a Plekanec pohotově z otočky dorazil puk za záda Kopřivy.

Smutným hrdinou byl slávista Žejdl, který šel v první třetině hned dvakrát sám na branku, ale ani jednou neproměnil. Svěřence Vladimíra Růžičky to mrzet nemuselo, v 18. minutě totiž Slavii poslal do vedení Sobotka, kterému vrátil gólový pas Červenka.

Rytíři znovu vyrovnali hned v úvodu druhé části. Plekanec našel před brankou Tlustého a ten se nemýlil. Hodně vidět byl Červenka, který v šesté minutě druhé třetiny trefil tyč. Na druhé straně neuspěli v přesilovce Jágr a Tlustý.

Kalla rozhodl proti svému bývalému týmu

Rozhodující moment přišel necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny. Červenka předložil ideálně puk před prázdnou branku Kallovi a ten rozhodl zápas proti svému bývalému týmu.

Kladenští se ve třetí periodě tlačili za vyrovnáním, ale ani Plekancova řada s Jágrem a Tlustým už srovnat nedokázala. V poslední minutě sekl Červenka přes rukavice unikajícího kamaráda Jágra a po následných protestech dostal k dvouminutovému ještě desetiminutový osobní trest.

10. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Plekanec (Tlustý, Jágr), 22. Tlustý (Plekanec) - 3. Červenka (Sobotka), 18. Sobotka (Červenka), 39. Kalla (Červenka, Sobotka). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Červenka (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 15.575.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Macholda, L. Procházka, David Růžička, Mocek - Jágr, Plekanec, Tlustý - Obdržálek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Dragoun, Eberle - Valský, Kuchler, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kolařík, J. Krejčík, Kuboš, Kempný, Dresler - Kalla, Červenka, Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - Stránský, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.