Červenka v KHL dál válí. Dvěma góly zařídil Omsku výhru

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
21. 10. 2010 18:10
Omsk - Novosibirsk 2:1 v prodloužení

Praha - Roman Červenka v Kontinentální hokejové lize září. Dvěma góly zařídil Avangardu Omsk výhru 2:1 v prodloužení nad Novosibirskem, navíc se se 13 brankami dostal do čela tabulky střelců KHL, které okupuje spolu s Norem Patrickem Thoresenem z Ufy.

Mistr světa z Německa tak potvrzuje formu z minulého týdne, ve kterém byl vyhlášen nejlepším hráčem soutěže.

Čtyřiadvacetiletý útočník, který v minulé sezoně ještě v dresu pražské Slavie zcela ovládl kanadské bodování základní části extraligy, má v KHL na kontě 22 bodů a patří mu druhá příčka. Na vedoucího Rusa Alexandra Radulova z Ufy ztrácí šest bodů.

Červenka pomohl k výhře Omsku dvěma góly, Jágr asistoval
Hašek se Spartakem prohrál první zápas pod novým koučem

Červenka otevřel skóre v 10. minutě v přesilové hře po přihrávce Jaromíra Jágra, ve 25. minutě však vyrovnal Alexander Bojkov. Přestože měl Omsk do konce základní hrací doby velkou střeleckou převahu, branku se mu vstřelit nepovedlo.

V prodloužení pak přišla druhá Červenkova chvíle v čase 62:12, kdy se český útočník prosadil po přihrávce dalšího krajana Martina Škouly.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Novosibirsk 2:1 v prodl. (za domácí Červenka 2+0, Jágr a Škoula oba 0+1), Barys Astana - Novokuzněck 1:2 v prodl., Chanty Mansijsk - Chabarovsk 4:2, Jekatěrinburg - Kazaň 4:3.