Červenka si v premiéře za Petrohrad připsal gól a asistenci

6. 9. 2013 17:11
Reprezentační forvard se podílel na vítězství 5:1 na ledě svého bývalého klubu Avangardu Omsk.
Roman Červenka na archivním snímku ještě v dresu Avangardu Omsk.

Moskva - Hokejový útočník Roman Červenka dal gól a na další přihrál ve svém prvním zápase za Petrohrad v KHL. Reprezentační forvard se podílel na vítězství 5:1 na ledě svého bývalého klubu Omsk.

Za Avangard Červenka před loňským odchodem do Calgary do zámořské NHL odehrál dvě sezony a v ročníku 2010/11 se v jeho dresu stal nejlepším střelcem soutěže.

Petrohrad v Omsku inkasoval jako první, ale Viktor Tichonov dvěma góly skóre otočil, načež mistr světa z roku 2010 Červenka v přesilovce přihrál na třetí gól kanadskému obránci Kevinu Dallmanovi.

SKA dal ve druhé třetině celkem čtyři góly a autorem toho posledního byl 11 sekund před sirénou po individuální akci za brankou znovu Červenka, který tím stanovil konečné skóre.

Souboj českých brankářů pro Štěpánka

Doněcku pomohly k výhře 4:2 nad Slovanem Bratislava góly útočníka Lukáše Kašpara a obránce Jana Koláře. Naopak další český forvard Jan Kovář byl jediným střelcem Magnitogorsku, který prohrál 1:3 na ledě Dynama Moskva. Na druhé výhře mistrovského týmu v sezoně se asistencí podílel Marek Kvapil.

V Jekatěrinburgu se v souboji českých brankářů radoval z výhry čerepovecký Jakub Štěpánek. Stejně jako domácí Jakub Kovář inkasoval v zápase jen jednou v první třetině, další góly padly až po prodloužení při samostatných nájezdech. Kovář nezlikvidoval ze tří žádný a Čerepovec získal bonusový bod.

Famózní vstup do soutěže se povedl nováčkovi ze Záhřebu, Medveščak deklasoval 7:1 tradiční velkoklub CSKA Moskva. Dvěma góly se na tom podíleli bývalá kanadská hvězda NHL Jonathan Cheechoo a americký útočník Ryan Vesce.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Vladivostok 3:4 po sam. nájezdech, Omsk - Petrohrad 1:5 (Červenka 1+1), Jekatěrinburg - Čerepovec 1:2 po sam. náj., Chanty-Mansijsk - Jaroslavl 2:1, Nižněkamsk - Kazaň 3:1, Viťaz Čechov - Čeljabinsk 5:3 (za hosty Bulis 0+1), Nižnij Novgorod - Ufa 2:3 po sam. náj., Záhřeb - CSKA Moskva 7:1, Dynamo Moskva - Magnitogorsk 3:1 (Kvapil 0+1 - Kovář 1+0), Doněck - Slovan Bratislava 4:2 (za domácí Kašpar a Kolář oba 1+0).