Červenka se na úvod play off KHL trefil za Petrohrad

27. 2. 2015 20:44
Dva body má na kontě po prvním zápase letošního play off KHL Roman Červenka. Prosadil se i Petr Koukal z Jokeritu.
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: ČTK

Moskva - Roman Červenka z Petrohradu a Petr Koukal z Jokeritu Helsinky se na úvod play off Kontinentální hokejové ligy střelecky prosadili, úspěšně však vstoupil do osmifinále jen Petrohrad. SKA porazil Nižnij Novgorod 6:3, přičemž Červenka přidal k vítěznému gólu ještě asistenci, naopak Jokerit doma ztratil dvoubrankový náskok a prohrál s Dinamem Minsk 2:3 v prodloužení.

Petrohrad rozhodl zápas velmi brzy, už v 11. minutě měl tříbrankový náskok. Červenka ve druhé třetině využil přesilovou hru a zvýšil na 4:1, v další početní výhodě pak přihrál na pátý gól Erikssonovi.

Jokerit vedl po gólu Koukala 2:0, ale běloruský celek v závěru třetí třetiny vyrovnal a 73. minutě mu zajistil vedení v sérii Ellison.

V utkání Dynamo Moskva - Jaroslavl přihrál český obránce Filip Novák na vítězný gól domácího týmu. Dynamo od druhé minuty prohrávalo, v druhé třetině však otočilo stav během 32 vteřin a nakonec vyhrálo 3:1.

Nejlepší celek základní části CSKA Moskva porazil Soči 3:0, ale po většinu utkání měl jen minimální náskok. První gól dal už po 47 sekundách hry Hjalmarsson, oba další ale padly až v závěrečné pětiminutovce.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 1. zápasy:

CSKA Moskva - Soči 3:0, Petrohrad - Nižnij Novgorod 6:3 (za domácí Červenka 1+1), Dynamo Moskva - Jaroslavl 3:1 (za domácí Novák 0+1), Jokerit Helsinky - Dinamo Minsk 2:3 v prodl. (za domácí Koukal 1+0).