Červenka porazil učitele Jágra: Na góly i za Calgary

Podívejte se na fotogalerii z utkání Dallas Stars - Calgary Flames.
Jágr, Stajan a Morrow v souboji při utkání NHL Calgary vs. Dallas. Česká osmašedesátka bojovala, připsala si dvě asistence, ale nestačilo to...
Hudler, Červenka a Tanguay se radují při utkání NHL Calgary vs. Dallas. Červenka i Hudler se trefili a Calgary vyhrálo jasně 7:4.
Jiří Hudler v souboji s dallaským Eakinem.
Kapitán Dallasu Morrow se v této chvíli raduje z branky, celkově si ale moc radosti neužil.
Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 2. 2013 6:25
Roman Červenka jeden gól dal, na další nahrál a Calgary porazilo Jágrův Dallas 7:4. Sám Jágr si v noci připsal dvě asistence.

Calgary - Calgary v noci rozstřílelo Dallas vysoko 7:4 a raduje se především český útočník Roman Červenka. Sám jeden gól dal, na druhý nahrál. Ale hlavně: V prvním vzájemném souboji mezi mantinely NHL porazil Jaromíra Jágra.

Jeho někdejší parťák a učitel z elitní formace Omsku se gólově neprosadil, asistencemi se ale podílel na dvou trefách Stars.

Za Calgary se jednou trefil i útočník Jiří Hudler, hattrickem a jednou asistencí se ale o vítězství domácích nejvíce zasloužil Mike Cammalleri. Jeho trefa v závěru zápasu do prázdné brány byla zároveň dvoustým gólem jeho kariéry.

Jágr téměř neslezl z ledu

Oba někdejší spoluhráči a opory Omsku na sebe naráželi v souboji prvních formací. Hlavně na Dallasu bylo vidět, jak moc nechce sérii čtyř vítězných zápasů v řadě přerušit.

Jaromír Jágr ve třetí třetině téměř neslezl z ledu, kde strávil více než 21 minut čistého času. Pálil z každé pozice, ale Stars to nebylo nic platné.

Rozhodla už první třetina. Calgary jí vyhrálo 4:1. Rozhodující náskok režírovali Češi. Na 2:0 zvyšoval Jiří Hudler a pak přišla chvíle Červenky: Nejdříve u něj začala akce, co skončila gólem Cammalleriho, tři minuty před přestávkou se trefil sám.

V dalších dvou nočních zápasech už Češi tolik vidět nebyli. Brankáři Tomáš Vokoun i Petr Mrázek zůstali pouze na střídačce. Pittsburgh si i bez Vokouna poradil s Ottawou, ale Mrázkův Detroit doma v prodloužení nestačil na St. Louis.

Porážku 3:4 asistencí alespoň pomohl zmírnit Jakub Kindl.