Červenka nehrál 3. třetinu s Litvínovem. Bude ale v pořádku

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 9. 2012 21:45
Bez navenek očividné příčiny skončil předčasně své účinkování v pátečním utkání Tipsport extraligy proti Litvínovu útočník pražské Slavie Roman Červenka.
Absence Romana Červenky byla ve hře Slavie klíčová. Litvínovu doma podlehla 1:2
Absence Romana Červenky byla ve hře Slavie klíčová. Litvínovu doma podlehla 1:2 | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Bez navenek očividné příčiny skončil předčasně své účinkování v pátečním utkání Tipsport extraligy proti Litvínovu útočník pražské Slavie Roman Červenka.

Podle vyjádření klubového lékaře by se však nemělo jednat o nic vážného. Specifikovat problémy Červenky ale zástupci kluby nechtěli.

Posila ze zámořské NHL vůbec nezasáhla do třetí třetiny a Pražané bez jeho pomoci marně sahali po vyrovnání.

"Měl tam nějaké problémy, zatím ale nevíme, zda bude moct příště hrát nebo nějaký zápas vynechá," řekl na tiskové konferenci po utkání asistent trenéra Josef Beránek s odkazem na týmového lékaře.

Ten uvedl, že hrdinu vítězné středeční bitvy s Kladnem, v němž centr Calgary pomohl k tříbodovému zisku za výhru 3:2 gólem a dvěma asistencemi, vyřadily ze hry blíže nespecifikované zdravotní potíže.

Ujistil zároveň, že se nejedná o žádné vážnější zranění.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Sjezd ve Val di Fassa vyhrála Gutová a předstihla ve vedení SP Vlhovou

Sjezdařka Lara Gutová-Behramiová vyhrála v prvním závodu po mistrovství světa sjezd ve Val di Fassa. Švýcarka díky tomu v čele celkového pořadí Světového poháru vystřídala Slovenku Petru Vlhovou.

Závody ve Val di Fassa vynechává česká hvězda Ester Ledecká, protože se připravuje na mistrovství světa v paralelních disciplínách na snowboardu, které se uskuteční v pondělí a úterý ve slovinském středisku Rogla.

Dvojnásobná šampionka z Cortiny Gutová-Behramiová, vítězka super-G a obřího slalomu, zvítězila o dvě setiny před Rakušankou Ramonou Siebenhoferovou. Třetí skončila úřadující mistryně světa ve sjezdu Švýcarka Corinne Suterová.

Gutová-Behramiová načala svoji čtvrtou desítku výher v SP. V průběžném pořadí má 1047 bodů a před Vlhovou, jež ve sjezdu obsadila deváté místo, vede o 29 bodů.

V čele hodnocení disciplíny se drží zraněná Sofia Goggiaová, vítězka čtyř sjezdů v sezoně, která má na kontě 480 bodů. O druhé místo se dělí Suterová s Breezy Johnsonovou z USA a obě za Italkou zaostávají o 150 bodů. Ledecká je pátá a neúčastí ve Val di Fassa přišla o možnost obhájit druhé místo z minulé sezony.

Do konce ročníku mají ženy před sebou ještě dva sjezdy. Jeden v sobotu znovu ve Val di Fassa a poslední ve finále sezony ve švýcarském Lenzerheide.

Další zprávy