Červenka i Rolinek dali 2 góly. Omsk je blízko postupu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
20. 3. 2012 19:15
Magnitogorsk - Omsk 3:5 Kazaň - Čeljabinsk 2:3
Roman Červenka se postaral o čtyři branky svého týmu
Roman Červenka se postaral o čtyři branky svého týmu | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Magnitogorsk - Velký zápas sehráli ve čtvrtém semifinále Východní konference Kontinentální hokejové ligy mezi Magnitogorskem a Omskem spoluhráči z české reprezentace Tomáš Rolinek a Roman Červenka.

Oba vstřelili dva góly, Červenka navíc přidal dvě gólové asistence a jeho Omsk i díky tomu vyhrál v Magnitogorsku 5:3 a po třetím vítězství v řadě se ujal vedení 3:1 na zápasy. Jednu asistenci si připsal Červenkův spoluhráč a reprezentační obránce Martin Škoula.

Červenka se tak dostal do vedení v kanadském bodování play off.

Bodoval v sedmém z osmi zápasů play off a se čtrnácti body za osm branek a šest přihrávek vede o čtyři body před Vladimirem Tarasenkem z Petrohradu. Toho vystřídal i v čele tabulky střelců.

Radulov se po čtyřech letech vrací do Nashvillu
Petrohrad míří do semifinále KHL. Štěpánek zářil
Červenka si připsal asistenci, Omsk se ujal vedení

Do vedení se dostal v 11. minutě Omsk, když po Červenkově přihrávce skóroval Alexej Popov. O dvě minuty později však Metallurg srovnal, když se v přesilovce trefil kapitán české reprezentace Rolinek.

Ve druhé třetině však opět přišla chvíle Červenky, který vstřelil dva góly během 73 sekund. Metallurg však ještě do přestávky stihl vyrovnat, když ve 31. minutě opět v přesilovce snížil Rolinek a o sedm minut později se trefil Mozjakin.

Vítězný gól padl ve 47. minutě, když po Červenkově přihrávce vstřelil svůj druhý gól i Popov a v 59. minutě výhru Omsku trefou do prázdné brány potvrdil Volkov.

O postupu do finále konference bude moci Avangard rozhodnout ve čtvrtek v Omsku.

Magnitogorsk - Omsk 3:5 (Rolinek 2+0 - Červenka 2+2, Škoula 0+1), stav série 1:3

Kazaň - Čeljabinsk 2:3, stav série 1:3