Lev v Bratislavě padl, Petrohrad rozstřílel Jaroslavl

Aktualizováno 24. 3. 2014 21:14
Hokejisté Petrohradu vyrovnali v play off Kontinentální ligy čtvrtfinálovou sérii s Jaroslavlí na 2:2.
Ján Laco v dresu Doněcku tentokrát pustil jen jeden gól a Donbass slaví tak nad Lvem výhru 3:1. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Hokejisté Lva Praha den po vyhecovaném třetím souboji v Bratislavě s ukrajinským Donbassem Doněck tentokrát ve čtvrtfinále KHL padli, když prohráli 1:3. Stav série je tak 2:2. Také pátý duel se bude hrát ve středu od 19:00 hodin v Bratislavě.

Jako první udeřili v Bratislavě "domácí"

Doněck tam nastoupil už ve třech zápasech bojů o Gagarinův pohár kvůli situaci na Ukrajině, Lev bude hrát na Slovensku jako domácí tým kvůli kolizi s čtvrtfinálovým duelem Sparty s Vítkovicemi v pražské Tipsport Aréně. Dějiště pátečního šestého zápasu ještě není jasné.

Lev nastoupil bez potrestaných útočníků Novotného a Birnera a hned v úvodu zahrozil Thörnberg, ovšem z gólu se jako první radoval v 17. minutě Donbass, když se po Kašparově přihrávce trefil k levé tyči Bartulis. V úvodu druhého dějství měl ideální šanci na vyrovnání Azevedo, ale zblízka minul.

Lev utkání zdramatizoval, na prodloužení nedosáhl

V dalším tlaku Pražanů musel Laco řešit Thörnbergovu teč i další pokusy Lva. V 28. minutě zničehonic udeřil Donbass. Gragnani nechal před brankovištěm prostor Torjanikovi, který se nemýlil. Donbass byl při chuti a finského gólmana vzápětí ohrozil i Dadonov. Na druhé straně nevyužil další šanci Azevedo a Lev marně dobýval obranu Doněcku i ve třetí třetině.

Petrohrad si zastřílel, zářil Červenka

Stejné skóre je také ve druhé série Západní konference mezi Petrohradem a Jaroslavlí, když boháči z SKA tentokrát smetli Lokomotiv na jeho ledě vysoko 6:1.

Český útočník Roman Červenka přispěl k demolici soupeře třemi gólovými přihrávkami v přesilovkách. Celkově si český reprezentant v play off připsal už 15 bodů a vede pořadí produktivity. Brankář hostů Alexander Salák dostal jediný gól z 24 střel.

Duel českého zástupce Lva Praha na bratislavském ledě proti Donbassu Doněck jsme sledovali v naší on-line reportáži ZDE!

Do semifinále zatím suverénně kráčí Magnitogorsk, který v sérii s Novosibirskem vyhrál všechny tři dosavadní zápasy. Dnes hosté na ledě Sibiru v 54. minutě vyrovnali a v třetí minutě prodloužení rozhodl o jejich vítězství 2:1 Denis Platonov.

Ufa porazila Barys Astana 5:2 a na zápasy vede 2:1.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 4. zápas:

Jaroslavl - Petrohrad 1:6 (Červenka 0+3), stav série 2:2.

Donbass Doněck - Lev Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Bartulis (Kašpar, Dadonov), 29. Torjanik (Běluchin, Zacharov), 60. Dadonov (Jakucenja) - 56. Azevedo (Němec, Oystrick). Rozhodčí: Ravodin, Gašilov - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 5084. Stav série: 2:2.

Doněck: Laco - Kolář, Koněv, Podhradský, C. Wilson, Bartulis, Razin - Robitaille, Wirtanen, Laine - Jakucenja, Fedotěnko, Dadonov - Kašpar, Varlamov, Kagarlickij - Zacharov, Běluchin, Torjanik. Trenér: Andrej Nazarov.

Lev: Vehanen - Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Mäenpää, Nakládal - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Ridderwall - Klepiš, Azevedo, Zackrisson - Matai, Cingel, Kubalík - od 35. navíc Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.

Východní konference - 3. zápasy:

Novosibirsk - Magnitogorsk 1:2 v prodl., stav série 0:3;

Ufa - Barys Astana 5:2, stav série 2:1.

Semifinále Poháru naděje:

Východní konference - 2. zápas:

Omsk - Čeljabinsk 4:2, stav série 2:0.

V dalším tlaku Pražanů musel Laco řešit Thörnbergovu teč i další pokusy Lva. V 28. minutě zničehonic udeřil Donbass. Gragnani nechal před brankovištěm prostor Torjanikovi, který se nemýlil. Donbass byl při chuti a finského gólmana vzápětí ohrozil i Dadonov. Na druhé straně nevyužil další šanci Azevedo a Lev marně dobýval obranu Doněcku.

Závěr zápasu zdramatizoval v 56. minutě Azevedo, který se dostal po Němcově přihrávce za obranu a překonal Laca střelou k levé tyči. Lev se tlačil za druhým gólem, ale Laco třetí prodloužení v sérii za sebou nepřipustil. Naopak 35 sekund před koncem při power play rozhodl do prázdné branky hostů Dadonov. jip nkr