Černošek se Královi neomluví, výrok prý byl špatně vyložen

ČTK ČTK
1. 6. 2015 14:33
Černoškova slova podle dopisu, který zaslal šéfovi hokejového svazu, prý byla chybně interpretována.
Tomáš Král
Tomáš Král | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Předseda České asociace hokejistů (CAIHP) Marek Černošek nemá v plánu omlouvat se prezidentovi Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáši Královi za své výroky v minulém týdnu. Jeho slova podle dopisu, který zaslal šéfovi hokejového svazu, prý byla chybně interpretována.

Královi vadilo tvrzení z prohlášení hráčské asociace, že "ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se musí téměř obhajovat, když hovoří o výši finančních subvencí do hokeje, která je podle citace pana Krále k smíchu". Černoška vyzval, aby se za tento výrok omluvil, v opačném případě je prý připraven podniknout právní kroky.

Černošek však Královi napsal, že požadovaná omluva není podle jeho názoru na místě. "Neboť vyjádření, které rozeslal médiím, nebylo správně interpretováno a 'vyvolalo snad mylný dojem adresné kritiky prezidenta ČSLH ve vztahu k hodnocení subvencí MŠMT'," tlumočil ČTK Černoškovu reakci tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Jaké budou další kroky svazu ve sporu, který odstartovala diskuze v pořadu České televize "Máte slovo" o problematice financování sportu a korupčním prostředí v mládežnickém hokeji, rozhodne zřejmě výkonný výbor na svém zasedání 18. června.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy