Černá série Rangers pokračuje

SportPlus
13. 3. 2006 7:08
New York - V zámořské NHL pokračuje černá série New Yorku Rangers. Jezdci prohráli doma s Atlantou 2:3 v prodloužení a neuspěli popáté za sebou. Domácím nestačilo ani vedení 2:1 a góly Martina Straky a Jaromíra Jágra
Henrik Lundqvist z NY Rangers čelí hráčům Atlanty Marcu Savardovi a Scottu Mellanbyho. | Foto: Reuters

"Věřil jsem, že dnes vyhrajeme. Byly nám odpískány velmi přísné zákroky, ale na to si nemůžeme stěžovat. Vedli jsme 2:0 a měli jsme dokázat uspět," meditoval v šatně smutný Jaromír Jágr.

"Nejsme v dobré situaci a nezlepší se, dokud nevyhrajeme. Doufám, že není příliš pozdě, abychom tento trend nedokázali zastavit. Myslím, že jsme na to dnes měli velkou šanci, ale nevyužili jsme ji,"  dodal.

Vítězný gól Atlanty vsítil v 63. minutě Marc Savard z druhé střely Trashers v prodloužení.

Aleš Kotalík dal vítězný gól a přidal dvě nahrávky, a Sabres si tak po výsledku 6:2 připsali už šestou výhru v řadě.

Buffalo patří momentálně mezi nejzdravější týmy NHL, které už netrápí marodka z olympiády v Turíně. "Musíte se zeptat ostatních týmů, jak špatné to je. My jsme rádi, že jsme v takovém dobrém stavu," řekl Aleš Kotalík po utkání.

Buffalo - Boston
Buffalo - Boston | Foto: Reuters

Dobrý zápas si zahrál také Milan Hejduk, jenž pomohl Coloradu k triumfu nad Calgary 3:0 gólem v oslabení a jednou přihrávkou. Rodák z Ústí nad Labem vsítil poslední branku Lavin.

Slovenský gólman Peter Budaj vychytal první čisté konto v kariéře NHL. "Důležité je, když cítíte podporu trenéra a vedení klubu a dostanete příležitost. Pak už jen musím ukázat, že umím dobře zachytat," uvedl Budaj, který ukázal několik akrobatických zákroků.

Washington - Ottawa 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 17. Clark, 49. Heward - 5. Eaves, 15. Redden, 28. Spezza, 41. Neil,  57. Heatley. Střely na branku: 27:24. Diváci: 15.740.

Colorado - Calgary 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 20. Tanguay (Hejduk), 34. Sakic, 37. Hejduk. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.007.

Buffalo - Boston 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky: 50. a 59. Vanek (na první Kotalík), 10. Roy, 15. Afinogenov z trest. střílení, 29. Kotalík, 35. Connolly (Kotalík) - 35. Alberts, 41. Boyes. Střely na branku: 30:39. Diváci: 18.690.

New York Rangers - Atlanta 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 26. Straka (Sýkora), 28. Jágr (Průcha) - 48. Ronald Petrovický (Holík), 56. Kovalčuk, 63. Savard. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18.200.

Chicago - Detroit 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Branky: 16. Holmqvist, 26. Sharp (Vrbata), 51. Cullen - 2. Cross (Lang), 5. Shanahan, 7. Dacjuk, 44. Zetterberg, 53. Schneider. Střely na branku:  20:28. Diváci: 19.136.

Minnesota - Edmonton 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 6. a 28. Rolston (na druhou Škoula), 49. Škoula, 52. Bouchard - 15. Horcoff (Hemský), 18. Samsonov, 45. Pisani. třely na branku: 30:27. Diváci: 18.568.

Pittsburgh - Philadelphia 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. a 43. Armstrong. Střely na branku: 20:22. Diváci: 14.904.

Anaheim - Phoenix 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: 40. Lupul, 43. Pahlsson, 43. Friesen, 54. Perry, 60. Marchant - 18. Kvaša, 28. Mara. Střely na branku: 45:22. Diváci: 17.174.