Nova ulovila nové komentátory. Už trénují na olympiádu

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 1. 2013 13:00
Zápas NHL denně na Nova Sport, jednou týdně i na volně přístupném Fandovi
Roman Čechmánek, jeden z nových hokejových spolukomentátorů televize Nova
Roman Čechmánek, jeden z nových hokejových spolukomentátorů televize Nova | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Roman Čechmánek už si spolukomentátorský křest ohněm v přenosu Fandy prožil v úterý, při extraligovém utkání Pardubic s Libercem.

Ale sportovní redakci televizní skupiny Nova se pro spolupráci podařilo ulovit hned několik dalších hvězd.

"Domluvili jsme se i s Milanem Hniličkou, Janem Čalounem a Jiřím Šejbou," prozrazuje Marek Kindernay, šéf "nováckých" kanálů Fanda a Nova Sport.

V zákulisí se spekuluje o tom, že výhledově by do týmu mohl přibýt i Martin Ručinský, který má doma stejně jako Čechmánek, Hnilička či Čaloun naganské zlato. Šejba je zase mistrem světa z roku 1985 v Praze, fanouškům zůstal v paměti zejména jeho hattrick do sítě Kanady.

"Počítáme s tím, že by se naši spolukomentátoři nevěnovali jen extralize, ale celému našemu hokejovému programu," vysvětluje Kindernay.

NHL denně, jednou týdně na Fandovi

To znamená i zápasům KHL a také NHL, která v Americe konečně začne. "Na Nova Sport budeme vysílat obvykle v rytmu co den, to jeden zápas. Pokud by se někdy stalo, že bychom v některém dni NHL nevysílali, nabídli bychom hned nazítří dvě utkání," vysvětluje Kindernay.

Nova Sport je určen fanouškům, kteří si za svoji vášeň jsou ochotni i něco zaplatit. NHL se ale objeví i na volně dostupném programu Fanda. "Od března bychom jeden zápas týdně měli vysílat i tam," přibližuje Kindernay.

Skupina Nova drží exkluzivní vysílací práva na NHL pro české území na dobu čtyř let.

Zaostřeno na Jágra

Největším tahákem patrně budou zápasy Dallasu s Jaromírem Jágrem v akci. "Bohužel to nefunguje tak, že bychom si mohli ukázat na jakýkoli zápas a dostali ho k odvysílání. Záleží na tom, jaká je aktuální nabídka pro Evropu. A Dallas hraje v Západní konferenci, odkud se přenosů nabízí méně. Ale pochopitelně uděláme maximum pro to, aby český fanoušek viděl Jágra v akci co nejčastěji," slibuje Kindernay.

Veškerým hokejovým děním by měli diváky "nováckých" kanálů provádět i noví spolukomentátoři Čechmánek, Hnilička, Čaloun a Šejba. "A všechno by to mělo směřovat k zimní olympiádě v Soči v roce 2014, odkud budeme právě my vysílat hokejový turnaj," zdůrazňuje Kindernay.

Válka o Premier League

Ten usilovně pracuje na tom, aby se na Nova Sport vrátil i nejlepší fotbal. "Chtěli bychom opět vysílat anglickou Premier League," netají se nijak klíčovým záměrem.

Zájemců je ale víc a v tendru bude rozhodovat nabídnutá cena a nejlepší podmínky. Nejpozději do konce února by mělo být jasno, zda anglická liga zůstane na Digi Sport nebo se českému fanouškovi přestěhuje na jinou stanici.

Na Fandovi už si diváci zvyki na dva zápasy tuzemské Gambrinus ligy, na tom se na jaře nic měnit nebude. A chybět nebude ani Evropská liga.

"Budeme vysílat utkání plzeňských fotbalistů v Neapoli," slibuje Tomáš Radotínský, komentátor fotbalových přenosů.

F1, Wimbledon, Six Nations

Nova nadále bude vysílat formuli 1 i závody MotoGP. Tenisové fanoušky v létě potěší přenosy z Wimbledonu, basketbalové jeden přenos týdně z NBA.

A příznivci ragby se mohou na "nováckých" programech těšit na populární Six Nations, Pohár šesti národů.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy