Edmonton je ve finále konference, Carolina získala postupový mečbol

27. 5. 2022 6:24
Hokejisté Caroliny v pátém zápase 2. kola play off NHL porazili NY Rangers 3:1 a v sérii se ujali vedení 3:2. K prodloužení domácí neporazitelnosti ve vyřazovacích bojích pomohl Hurricanes jednou asistencí Martin Nečas. V druhém čtvrtečním duelu Edmonton vyhrál na ledě Calgary 5:4 v prodloužení a poprvé od sezony 2005/2006 postoupil do konferenčního finále.
Filip Chytil v zápase s Carolinou
Filip Chytil v zápase s Carolinou | Foto: Reuters

Vítěznou branku Oilers vstřelil v čase 65:03 po přihrávce Leona Draisaitla hvězdný Connor McDavid.

Carolina poprvé udeřila ve 13. minutě ve vlastním oslabení. Jordan Staal skvělou žabičkou vybídl ke skórování Vincenta Trochecka a ten bez problémů překonal Igora Šesťorkina. "Ta Jordanova přihrávka byla neuvěřitelná, dopadla mi přesně na hokejku," pochvaloval si Trocheck. "Myslel jsem si, že mě bránící hráči dojedou, ale ten pas hru zrychlil a já měl dost času na zakončení," dodal.

Druhá přesilovka newyorským hokejistům vyšla o poznání lépe. Po vyhraném vhazování a rychlé kombinaci Artěmije Panarina s Adamem Foxem se ke střele z vrcholu levého kruhu dostal Mika Zibanejad, jenž svým šestým gólem ve vyřazovacích bojích srovnal.

Také rozhodující branka zápasu padla v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Rangers domácím těsně před polovinou nabídli první přesilovku a Hurricanes se s jejím využitím nezdržovali. Seth Jarvis od modré čáry našel Teuva Teräväinena a finský útočník se po dvaadvaceti sekundách početní výhody trefil přesně nad Šesťorkinovo rameno.

Sedmou domácí výhru v tomto play off Carolině v 54. minutě pojistil Andrej Svečnikov, který po Nečasově nabídce využil samostatný únik.

Rangers budou odvracet vyřazení v noci na neděli v domácí Madison Square Garden. "Zní to jako klišé, ale my už se soustředíme pouze na domácí duel. Z dnešního zápasu si můžeme odnést spoustu věcí, kterých bychom se na domácím ledě měli vyvarovat. Na vlastním ledě budeme bojovat od prvního střídání," řekl útočník Rangers Chris Kreider.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápas:

Carolina - New York Rangers 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 13. Trocheck, 30. Teräväinen, 54. Svečnikov (Nečas) - 18. Zibanejad. Střely na branku: 34:17. Diváci: 18.786. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Svečnikov, 3. Pesce (všichni Carolina). Stav série 3:2.

Západní konference - 5. zápas:

Calgary - Edmonton 4:5 v prodl. (1:0, 3:4, 0:0 - 0:1)

Branky: 11. Mangiapane, 26. Backlund, 36. J. Gaudreau, 36. Järnkrok - 28. Nurse, 30. Puljujärvi, 35. Hyman, 37. Bouchard, 66. McDavid. Střely na branku: 36:35. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Backlund (Calgary). Konečný stav série 1:4.