Calgary smutní. I hráči uctí zesnulého otce hokeje

Jiří Šidliák, sid
12. 1. 2009 10:11
Daryl Seaman stál u přesunu Flames z Atlanty
Hokejisté uctí památku Seamana v úterý.
Hokejisté uctí památku Seamana v úterý. | Foto: Reuters

Calgary - Hokejové Calgary Flames smutní. V neděli zemřel jeden z jeho původních vlastníků Daryl "Doc" Seaman, který se velkou měrou zasloužil o to, že se v kanadském městě hraje NHL už dlouhých 27 let.

"Lidé by měli vědět, že do byla Docova iniciativa a myšlenka. Nebýt jeho, Flames by v Calgary nikdy nehráli," uvedl k tomu Harley Hotchkiss, jeden za spolumajitelů klubu a blízký Seamanův přítel.

Daryl Seaman se v roce 1980 dal dohromady se svým bratrem Byronem a dalšími čtyřmi muži včetně Hotchkisse. Spolu pak koupili Atlantu Flames a přestěhovali ji do Calgary.

Čtěte také: Havlát skóroval i nahrával. Pomsta Chicagu vyšla

Klub postupně získával na síle a na konci osmdesátých let vládl celé NHL. V roce 1988 ještě útok na Stanley Cup nevyšel, o sezonu později už se ale "Plameny" radovaly. Byl u toho také český útočník Jiří Hrdina.

"Ztratil jsem blízkého přítele, kterého jsem znal pětapadesát let," litoval smrti Seamana Hotchkiss.

Rychlou kondolenci rodině a přátelům zemřelého spolumajitele poslalo také vedení Calgary.

Samotní hokejisté by se s ním měli rozloučit v úterý, kdy je na domácím ledě čeká zápas se St. Louis.

"Pokud někdo hledá hrdinu, kterým by se mohl inspirovat, může už přestat. Doc Seaman by měl být správnou volbou," vyjádřil výkonný ředitel Flames Ken King, jak moc si jednoho z vlastníků, jenž se dožil 86 let, v klubu vážili.

 

Právě se děje

Další zprávy