Bývalá kanadská hvězda Heatley bude hrát za Norimberk

ČTK ČTK
17. 9. 2015 12:27
Bývalá hvězda NHL, která vyhrála Stanley Cup či Světový pohár, bude do konce sezony působit v Norimberku. Pro německou ligu jde o jeden z největších přestupů historie. Čtyřiatřicetiletý Heatley, jenž naposledy působil na farmě Anaheimu, má také německý pas.
Dany Heatley
Dany Heatley | Foto: Sport

Norimberk - Někdejší hvězda NHL Dany Heatley bude hrát německou hokejovou ligu. Čtyřiatřicetiletý kanadský útočník, který se narodil ve Freiburgu a má i německý pas, podepsal do konce sezony smlouvu s Norimberkem.

"Jde o největší přestup v dějinách německé soutěže. Máme velkou radost, že se rozhodl hrát za Norimberk," řekl sportovní ředitel bavorského klubu Martin Jiranek. "Jeho příchod není výhrou jen pro nás, ale pro celou ligu," dodal.

Heatley je olympijským vítězem z Vancouveru a dvojnásobným mistrem světa, v roce 2004 vyhrál s Kanadou také Světový pohár. V NHL působil naposledy v Anaheimu, s nímž loni uzavřel roční kontrakt, v sezoně ale odehrál za Ducks jen šest zápasů. Jinak nastupoval na farmě v AHL.

V NHL během 13 sezon odehrál za Atlantu, Ottawu, San Jose, Minnesotu a Anaheim 869 zápasů s bilancí 372 gólů a 419 asistencí. V play off nastoupil k 77 utkáním, v nichž zaznamenal 16 branek a 47 přihrávek. Jeho život i kariéru ovlivnila tragická autonehoda, při které v roce 2003 v jeho ferrari zahynul spolujezdec a kolega z týmu Atlanty Dan Snyder.

 

Právě se děje

Další zprávy