Bulis a Kovář skórovali, jejich týmy v KHL ale prohrály

14. 1. 2014 18:51
Český útočník Jan Bulis neodvrátil v KHL svým desátým gólem v sezoně porážku Čeljabinsku v Nižněkamsku. Z výhry se nemohl radovat ani útočník Jan Kovář z Magnitogorsku.
Jan Kovář je v kanadském bodování KHL s 57 body druhý za spoluhráčem Sergejem Mozjakinem. | Foto: Ondřej Kalát/levpraha.cz

Moskva - Český útočník Jan Bulis neodvrátil v KHL svým desátým gólem v sezoně porážku Čeljabinsku v Nižněkamsku. Pětatřicetiletý Čech sice poslal Traktor ve 33. minutě do vedení, domácí hokejisté Něftěchimiku však třemi brankami v třetí části skóre obrátil a zvítězil 3:1.

Z výhry se nemohl radovat ani útočník Jan Kovář z Magnitogorsku, i když dvěma asistencemi potvrdil pozici nejlepšího nahrávače soutěže. Metallurg vybojoval v poslední třetině zápasu s Ufou prodloužení, ale hostující Salavat Julajev vyhrál 4:3 po nájezdech.

Kovář má po dnešku na kontě 39 asistencí ze 44 zápasů, v kanadském bodování je s 57 body druhý za spoluhráčem Sergejem Mozjakinem.

CSKA se rozloučilo se Staňou

Tým CSKA Moskva dnes sice nehrál, ale v jeho kádru došlo k výrazné změně.  Den po vychytané nule ho opustil slovenský brankář Rastislav Staňa. Další angažmá košického rodáka není známé.

Do slavného klubu naopak přišli gólmani Michail Birjukov z Chanty Mansijsku a Jeff Glass ze Spartaku Moskva.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Záhřeb 4:3 po sam. nájezdech, Barys Astana - Spartak Moskva 4:2, Chanty-Mansijsk - Dinamo Minsk 6:0, Magnitogorsk - Ufa 3:4 po sam. nájezdech (za domácí Kovář 0+2), Nižněkamsk - Čeljabinsk 3:1 (za hosty Bulis 1+0).