Bukač složil funkci v hokejové Slavii. Kvůli krizi kolem financování klubu

ČTK ČTK
10. 10. 2016 10:45
Hokejová Slavia, která se zmítá ve finančních problémech, je bez sportovního manažera. V pondělí podal výpověď Luděk Bukač mladší. Za současné situace prý není schopen vést mužstvo k odpovídajícím výkonům. Majitelé klubu minulý týden oznámili, že budou muset propouštět, tým pak odmítl nastoupit k víkendovému zápasu s Prostějovem. Zápas proto odehráli junioři, kteří padli 0:13.
Hokejová Slavia je bez sportovního manažera
Hokejová Slavia je bez sportovního manažera | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Sportovní manažer Luděk Bukač mladší končí v hokejové Slavii. Rozhodl se odejít v reakci na kroky vedení prvoligového klubu zastupovaného členem představenstva Vladimírem Pitterem, který minulý týden oznámil, že Pražané musí výrazně snížit náklady na tým a uvolní řadu hráčů. Bukač také kritizoval rozhodnutí, aby sobotní zápas 13. kola druhé nejvyšší soutěže na ledě Prostějova odehráli junioři. Hráči A týmu k utkání neodjeli s odůvodněním, že jsou nemocní.

"Jako sportovní manažer A mužstva dospělých jsem došel k závěru, že za současné situace, kdy se naprostá většina hráčů potýká s velkými sociálními problémy a nejistou budoucností, nejsem schopen toto mužstvo řídit a ovlivňovat tak, aby podávalo odpovídající sportovní výkony," uvedl Bukač v prohlášení na svém facebookovém profilu, kde oznámil, že dnes odeslal Pitterovi výpověď.

Pitter v pátek oznámil, že se mu nepodařilo zajistit další sponzory a klub nebude schopen plnit své závazky vůči hráčům a bojovat o návrat do extraligy. Hokejisté na to reagovali prohlášením, že s jeho kroky nesouhlasí, a vyzvali vedení k rezignaci, pokud není schopno dostát svým závazkům. Následně všichni údajně onemocněli a neodcestovali do Prostějova, kde je nahradili junioři, kteří předtím hráli soutěžní utkání v Jihlavě. V prvoligovém zápase utrpěli debakl 0:13.

"Jsem garantem sportovního a výchovného procesu pro rodiče mládežnických hráčů. Ze sportovního hlediska se mi příčí nechat hrát naše juniory dva zápasy během osmi hodin, z mého pohledu je to i za hranicí sportovní etiky. Nechci nést jakoukoliv zodpovědnost za zranění, k nimž může při takovémto zatížení dojít," řekl Bukač. Zároveň dodal, že s Pitterem až dosud spolupracoval bez problémů.

 

Právě se děje

Další zprávy