Bůh, srandista i lamač srdcí. Jágr má 42 let, ale pořád válí

Projděte si obrazem život a kariéru Jaromíra Jágra, který 15. února slaví 42. narozeniny
Přes svůj veteránský věk se popáté v řadě dostal na olympiádu, na níž dokonce opět střílí góly.
Projděme si jednotlivé kapitoly jeho života, kariéry i povahy.
Jágr v současné době hraje v NHL za New Jersey Devils. Je členem prestižního Triple Gold Clubu, tzn. že získal tituly ze všech tří nejrespektovanějších soutěží a turnajů (Stanley Cup, mistrovství světa i olympijské hry). Byl o něm zdramatizován hrdinský epos s názvem "Jaromír Jágr, Kladeňák".
Malý Jaromír se narodil 15. února 1972 v Kladně a vyrůstal na statku ve čtvrti Hnidousy. Otec ho odmala vedl ke sportu a tvrdé práci. Při talentu od Boha tak neměl problémy ani s tréninkovým drilem. Díky této kombinaci hrával v PZ Kladno i za starší kategorie.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Sport
15. 2. 2014 6:53
Jaromír Jágr 15. února 2014 slaví 42. narozeniny. Projděte si obrazem jeho život a kariéru.

Přestože Jaromír Jágr letos 15. února slaví 42. narozeniny, do hokejového důchodu se ještě zdaleka nechystá. Stále válí v NHL i národním týmu. Právě je na své páté olympiádě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy