Bůh, srandista i lamač srdcí. Jágr má 42 let, ale pořád válí

Projděte si obrazem život a kariéru Jaromíra Jágra, který 15. února slaví 42. narozeniny
Přes svůj veteránský věk se popáté v řadě dostal na olympiádu, na níž dokonce opět střílí góly.
Projděme si jednotlivé kapitoly jeho života, kariéry i povahy.
Jágr v současné době hraje v NHL za New Jersey Devils. Je členem prestižního Triple Gold Clubu, tzn. že získal tituly ze všech tří nejrespektovanějších soutěží a turnajů (Stanley Cup, mistrovství světa i olympijské hry). Byl o něm zdramatizován hrdinský epos s názvem "Jaromír Jágr, Kladeňák".
Malý Jaromír se narodil 15. února 1972 v Kladně a vyrůstal na statku ve čtvrti Hnidousy. Otec ho odmala vedl ke sportu a tvrdé práci. Při talentu od Boha tak neměl problémy ani s tréninkovým drilem. Díky této kombinaci hrával v PZ Kladno i za starší kategorie.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Sport
15. 2. 2014 6:53
Jaromír Jágr 15. února 2014 slaví 42. narozeniny. Projděte si obrazem jeho život a kariéru.

Přestože Jaromír Jágr letos 15. února slaví 42. narozeniny, do hokejového důchodu se ještě zdaleka nechystá. Stále válí v NHL i národním týmu. Právě je na své páté olympiádě.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy