Bůh, srandista i lamač srdcí. Jágr má 42 let, ale pořád válí

Projděte si obrazem život a kariéru Jaromíra Jágra, který 15. února slaví 42. narozeniny
Přes svůj veteránský věk se popáté v řadě dostal na olympiádu, na níž dokonce opět střílí góly.
Projděme si jednotlivé kapitoly jeho života, kariéry i povahy.
Jágr v současné době hraje v NHL za New Jersey Devils. Je členem prestižního Triple Gold Clubu, tzn. že získal tituly ze všech tří nejrespektovanějších soutěží a turnajů (Stanley Cup, mistrovství světa i olympijské hry). Byl o něm zdramatizován hrdinský epos s názvem "Jaromír Jágr, Kladeňák".
Malý Jaromír se narodil 15. února 1972 v Kladně a vyrůstal na statku ve čtvrti Hnidousy. Otec ho odmala vedl ke sportu a tvrdé práci. Při talentu od Boha tak neměl problémy ani s tréninkovým drilem. Díky této kombinaci hrával v PZ Kladno i za starší kategorie.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Sport
15. 2. 2014 6:53
Jaromír Jágr 15. února 2014 slaví 42. narozeniny. Projděte si obrazem jeho život a kariéru.

Přestože Jaromír Jágr letos 15. února slaví 42. narozeniny, do hokejového důchodu se ještě zdaleka nechystá. Stále válí v NHL i národním týmu. Právě je na své páté olympiádě.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy