Teď se mnou budeš hrát navždy. Tetování jako vzpomínka na zesnulého Buchtelu

Sport Sport
26. 7. 2020 20:06
Byli velcí kamarádi, hráli spolu v Chomutově v mládežnických výběrech. Útočníka Bostonu Jakuba Lauka silně zasáhla smrt teprve dvacetiletého parťáka Ondřeje Buchtely.
View this post on Instagram

Nikdy na tebe nezapomenu brácho♥️🕊

A post shared by Jakub Lauko (@jakub_lauko) on

"Nikdy na tebe nezapomenu brácho," napsal Lauko v pátek krátce poté, co se společně s celou hokejovou republikou o tragické události dozvěděl.

Bývalý mládežnický reprezentant Buchtela prohrál krátký boj s rakovinou, měl zhoubný nádor na srdci, který se rychle rozšířil do obou plic. 

Lauko mu byl oporou i v posledních dnech a po jeho skonu si na památku nechal vytetovat Buchtelovy iniciály a číslo 4, které mladý hokejista nosil na dresu Chomutova.

Fotografii tetování zveřejnil na sociálních sítích a vzkázal: "Teď se mnou budeš hrát navždy."

Zprávu o vzácném typu rakoviny se Buchtela dozvěděl od lékařů 14. května. Přestože se chtěl poprat s osudem, naděje na uzdravení byly mizivé. "Byl to nejhorší den v mém životě. Pořádnou léčbu nemám, nikdo neví, co s tím. Sdělili mi, že je to na mně, že se můžu sám rozhodnout, jak a jestli chci pokračovat," přiznal později v rozhovoru pro iSport.cz.

Začátkem června Buchtela o vážné nemoci sám informoval veřejnost. Dočkal se ihned obrovské vlny podpory nejen z řad sportovců. Na transparentní účet nazvaný "Pomoc pro Ondru" přispěli například Jakub Voráček, David Krejčí, Tomáš Nosek, Petr Vampola a další.

Prostřednictvím dražby se snažili pomoci také osobnosti jako Petr Čech, Dominik Hašek nebo Tomáš Plekanec. Částka na účtu vyšplhala přes 3,5 milionu korun.

Rodák z Ústí nad Labem Buchtela působil od sezony 2013/14 v Chomutově. V dresu Pirátů také okusil extraligu, v níž odehrál 27 utkání a připsal si gól a nahrávku. Loni se přesunul do Liberce, místo dresu Bílých Tygrů ale hájil barvy jejich farmářského týmu. Za prvoligové Benátky nad Jizerou odehrál v poslední sezoně 57 utkání a nasbíral 25 bodů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy