Jihlava srovnala sérii s Kladnem, Vsetínu po šestigólovém debaklu baráž uniká

Aktualizováno 16. 3. 2019 21:19
Vítěz základní části první ligy Jihlava zdolala ve druhém semifinále na domácím ledě Kladno 3:1 a vyrovnala sérii, hranou na čtyři výhry, na 1:1. Sedmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr dnes nebodoval. Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli na ledě Vsetína vysoko 6:0 a vedou už 2:0. Série budou pokračovat v úterý a ve středu v Českých Budějovicích a Kladně.
Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec a Petr Vampola v dresu Kladna.
Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec a Petr Vampola v dresu Kladna. | Foto: ČTK

Kladno po páteční výhře 4:1 dnes prohrávalo od 19. minuty, kdy přečíslení dvou na jednoho proměnil po přihrávce Matěje Pekra Lukáš Anděl. Předtím se hostující Rytíři ubránili tlaku při Jágrově vyloučení, při kterém ale měla také šanci další kladenská hvězda Tomáš Plekanec. Rytíři odolali i při vyloučení Brendona Nashe a trefil se až Anděl.

Ve 26. minutě se radovala opět Dukla, při vyloučení Martina Kehara překonal Lukáše Cikánka střelou od modré čáry Martin Matějíček. Ve 33. minutě upadl po souboji s Janem Holým Jágr před brankou tak nešťastně, že trefil bruslí pod masku gólmana Davida Honzíka a po chvilkové strkanici mu rychle volal lékaře.

Všiml si, že Honzík krvácí z rány pod pravým okem. Než se vrátil po ošetření za 35 sekund hry z kabiny do branky, Niklas Lundström inkasoval. Po přihrávce Tomáše Redlicha zpoza branky jej překonal Plekanec.

Honzík ale zůstal neprůstřelný a v 52. minutě pojistil výhru Dukly za přispění branícího Patrika Machače Josef Skořepa. Kladnu nepomohla ke zdramatizování závěru ani 115 sekund trvající přesilová hra pěti proti třem, při níž měli šance Plekanec i Jágr.

Motor v prvním duelu zvítězil 2:0 a i ve druhém diváci Na Lapači dlouho sledovali brankově chudý zápas. Nakonec se vsetínští příznivci znovu nedočkali ani gólu svého týmu.

Bezbrankový stav vydržel do úvodu druhé části, kdy po 70 vteřinách po přihrávce Kanaďana Davida Gilberta Martin Novák nejprve trefil tyč, ale z dorážky už dorazil puk do prázdné branky. V polovině druhé části se prosadil v předbrankovém prostoru Lukáš Endál a v 37. minutě z úniku zvýšil Zdeněk Doležal už na 3:0.

V závěrečném dějství přidal Motor ještě tři branky. Ve 49. minutě po brejku skóroval Martin Heřman, za 11 sekund se díky bekhendovému blafáku prosadil podruhé v utkání Doležal a za dalších 85 sekund výsledek dovršil obránce Zdeněk Kutlák. Gólman Jan Strmeň napodobil páteční výkon Petra Kváči a udržel čisté konto.

Semifinále play off první hokejové ligy - 2. zápasy:

Vsetín - Motor České Budějovice 0:6 (0:0, 0:3, 0:3)

Branky: 37. a 51. Z. Doležal, 22. M. Novák, 30. Endál, 49. M. Heřman, 53. Kutlák. Rozhodčí: Souček, Kostourek - Zídek, Otáhal. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4360. Stav série: 0:2.

Jihlava - Kladno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 19. Anděl, 26. Matějíček, 52. Skořepa - 33. Plekanec. Rozhodčí: Wagner, Dědek - Poruba, Bosák. Vyloučení: 7:9, navíc Zikmund (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6025. Stav série: 1:1.

Aktualizováno před 1 hodinou

Razýmová v Ruce loňskou senzaci nezopakovala, vyhráli Klaebo a Johauhová

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová skončila sedmadvacátá na klasické desítce Světového poháru ve finské Ruce. Michal Novák doběhl v závodu na 15 km jako nejlepší z Čechů těsně za bodovanou třicítkou na 32. místě. Zvítězila favorizovaná Norka Therese Johaugová, mužům kraloval její krajan Johannes Hösflot Klaebo.

Razýmová před rokem šokovala v Ruce na stejné trati pátým místem, ale letos se jí tolik nedařilo. Na všech mezičasech se pohybovala ve třetí desítce, chvilku jí hrozilo, že z bodované třicítky vypadne, ale nakonec dojela na 27. pozici.

"S výsledkem určitě nemůžu být spokojen. Doufal jsem, že se budeme pohybovat výš. Nejde ale dělat závěry na základě jednoho závodu, podrobné hodnocení budeme dělat až po první periodě," řekl trenér žen Jan Franc v tiskové zprávě.

Na Johaugovou česká jednička ztratila přes minutu a půl. Druhá za Norkou skončila Švédka Frida Karlssonová a třetí byla její krajanka Ebba Anderssonová. "Tratě jsou tady hodně těžké, ale zvládla jsem to a jsem strašně ráda, jak dobře jsem novou sezonu odstartovala," řekla Johaugová po 74. vítězství v závodu SP.

Novák závod rozběhl nadějně. V první polovině se pohyboval ve třetí desítce, nakonec ho od bodované třicítky dělilo 3,3 sekundy. Další body po pátečním sprintu nepřidal ani Luděk Šeller, který doběhl na 71. místě.

"Dnes se povedla máza na stoupání. Děkuju servisu! Myslím, že jsem podal velmi dobrý výkon. Čekal jsem, že to vyjde do 30. místa. Bohužel nevyšlo," posteskl si Novák v tiskové zprávě. "Na prvních závodech je vždy každý v top formě a je skutečně náročné se prosadit. Mrzí mě to, byli prostě lepší," dodal.

Trojnásobný olympijský vítěz Klaebo po druhém místě v úvodním sprintu vyhrál s náskokem 15,2 sekundy před Rusem Alexejem Červotkinem, připsal si 38. úspěch v SP v kariéře a do nedělní stíhačky vyrazí jako lídr finské trojdílné minisérie z prvního místa s náskokem 26 sekund před Rusem Alexandrem Bolšunovem. Obhájce křišťálového glóbu dnes doběhl třetí.

Kateřina Janatová obsadila 55. místo, Petra Nováková 61., o čtyři pozice za ní skončila Petra Hynčicová a Tereza Beranová byla poslední 72. Adam Fellner skončil mezi muži na 63. příčce.

Závody SP v běhu na lyžích v Ruce (Finsko):

Muži - 15 km klasicky:

1. Klaebo (Nor.) 34:04,6, 2. Červotkin -15,2, 3. Bolšunov (oba Rus.) -18,0, 4. Iversen (Nor.) -19,8, 5. Niskanen (Fin.) -21,7, 6. Musgrave (Brit.) -32,8, 7. Semikov -33,2, 8. Bělov -37,7, 9. Poroškin (všichni Rus.) -42,3, 10. Holund (Nor.) -47,2, …32. Novák -1:37,0, 63. Fellner -3:05,6, 71. Šeller (všichni ČR) -3:58,4.

Průběžné pořadí Ruka Triple: 1. Klaebo 36:10, 2. Bolšunov -26, 3. Iversen -31, …30. Novák -2:12, 63. Fellner -3:50, 69. Šeller -4:32.

Pořadí SP (po 2 z 33 závodů): 1. Klaebo 96, 2. Bolšunov a Iversen oba 86, 4. Hakola (Fin.) 54, 5. Valnes 50, 6. Taugböl (oba Nor.) 48, …34. Šeller 9, 40. Novák 2.

Ženy - 10 km klasicky:

1. Johaugová (Nor.) 25:01,4, 2. Karlssonová -21,8, 3. Anderssonová (obě Švéd.) -26,0, 4. Sorinová -26,1, 5. Něprjajevová (obě Rus.) -30,3, 6. Niskanenová (Fin.) -44,9, 7. T. Wengová (Nor.) -45,5, 8. Brennanová (USA) -46,6, 9. Fosseholmová (Nor.) -50,2, 10. Dahlqvistová (Švéd.) -52,5, …27. Razýmová -1:33,9, 55. Janatová -2:55,3, 61. Nováková -3:11,4, 65. Hynčicová -3:46,9, 72. Beranová (všechny ČR) -4:27,3.

Průběžné pořadí Ruka Triple: 1. Johaugová 28:06, 2. Karlssonová, 3. Něprjajevová obě -16, …30. Razýmová -1:43, 56. Janatová -3:00, 61. Nováková -3:23, 65. Hynčicová -4:00, 70. Beranová -4:33.

Pořadí SP (po 2 z 33 závodů): 1. Svahnová (Švéd.) 74, 2. Dahlqvistová 72, 3. Něprjajevová 65, 4. Karlssonová 62, 5. Sorinová 60, 6. L. Wengová (Nor.) 58, …37. Razýmová 4.