Budou Budějovice hrát aspoň 1. ligu? Licenci chtějí i další

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 7. 2013 17:17
Do boje o hradeckou licenci pro 1. ligu vstoupily kromě Českých Budějovic i Kolín a Poruba.
Fanoušci Českých Budějovic jsou v čím dál větší nejistotě. Prvoligovou licenci chtějí kromě jejich města i Kolín a Poruba
Fanoušci Českých Budějovic jsou v čím dál větší nejistotě. Prvoligovou licenci chtějí kromě jejich města i Kolín a Poruba | Foto: Tomáš Adamec

Praha - České Budějovice po ztrátě extraligy možná nezískají ani 1. ligu.

Do boje o hradeckou licenci pro druhou nejvyšší soutěž totiž v těchto dnech vstoupily další uchazeči, Kolín a Poruba, kteří nyní hrají druhou ligu.

"O licenci máme momentálně tři zájemce," potvrdil Aktuálně.cz generální manažer Královských lvů Aleš Kmoníček, i když jejich identitu prozrazovat nechtěl.

Zmíněné kluby však na přímý dotaz, zda-li s Hradcem o odkoupení 1. ligy jednají, odpověděly kladně.

Občanskému sdružení v Budějovicích, které mělo mít možnost odkupu od Hradce předběžně slíbenou, tak najednou vyvstali dva soupeři.

"Je to tak, že Hradec prostě hledá nejlepšího kupce a má teď tři zájemce o licenci," řekl smířeně jeho zástupce Zdeněk Blažek. "Jednání probíhají, a tak bych to nechtěl dál komentovat," dodal.

Podmínky v sedmi bodech

Že by se objevil ještě další zájemce Kmoníček nepředpokládá. "Rozhodovat se bude pravděpodobně mezi těmito třemi zájemci, protože kdyby měl eminentní zájem ještě někdo další, tak by se už asi ozval. I když vyloučit to nemohu," uvedl manažer Východočechů.

Zájemcům měl Hradec podle informací z klubů vytyčit podmínky shrnuté v sedmi bodech, které ošetřují například přesun hráčů, možnosti hostování, smlouvy s dodavatelem výstroje, ceny startovného a různé poplatky.

Hlavním bodem je pak pochopitelně samotná kupní cena licence, jejíž hodnota však zůstává zahalena tajemstvím.

Někdo ze hry venku?

Přestože Kmoníček potvrdil, že stále probíhají jednání se všemi třemi subjekty, měla podle vedení Kolína už odstoupit Poruba.

"Podle vyjádření pana Kmoníčka je Poruba z nějakých důvodů, které neznám, už ze hry," prohlásil manažer Jakub Plašil, jenž se opírá o podporu kolínské radnice.

Ostravský klub pak nezávisle na Plašilových slovech sdělil stejné tvrzení o Kolínu. "Kolín údajně odstoupil," řekl generální manažer Poruby Pavel Hinner.

Vyšší priorita není

Zdá se, že samotné kluby v současné chvíli zatím samy příliš netuší, jak si u Hradce momentálně stojí. "Jednání nejsou jednoduchá. Střídají se nabídky, protinabídky, a tak to nejde ze dne na den," popisuje Kmoníček, jenž odmítá, že by některému ze zájemců dával vyšší prioritu.

"Pochopitelně jsme podnikatelský subjekt, takže se díváme na ekonomiku. Zohledňujeme ale samozřejmě také sportovní stránku a další faktory. Každý klub má svoje specifika, svoje plusy a mínusy. My to musíme všechno vyhodnotit a vybrat tu nabídku, která bude nejlepší pro Královské lvy a pro nově vznikající extraligový tým," objasňuje atributy výběru.

Vzdálenost nahrává Kolínu

Důležitou roli by mohla hrát vzdálenost jednotlivých měst od Hradce. S budoucím prvoligistou by extraligový klub mohl navázat dlouhodobou spolupráci. A tento prvek výrazně nahrává nedalekému Kolínu.

"Nabízí se to samo. Z Hradce k nám je to čtyřicet minut autem, a tak by tu byla možnost úzké spolupráce na bázi farmářského týmu, což by například s Budějovicemi asi možné nebylo," vyzdvihuje tuto výhodu kolínský manažer Plašil.

"Nezastírám, že dojezdová vzdálenost je u toho jednoho celku opravdu dobrá," souhlasí Kmoníček.

"Na druhou stranu každý klub kromě Budějovic má částečně vlastní tým, a tak ta potřeba hráčů není taková. Z tohoto pohledu je zase právě v Budějovicích větší možnost k využití těch hráčů, kteří se nedostanou do extraligového týmu," nabízí další pohled hradecký šéf.

Čas se krátí

Ten se v pátek sešel se zástupci Budějovic a blíže si s nimi vyjasnil podmínky, za nichž je Hradec s Jihočechy ochoten jednat už intenzivněji.

"Probíhalo to v poměrně dobré atmosféře a nevyvstaly žádné vážnější problémy," řekl Kmoníček.

Jednání budou pokračovat i v dalších dnech a postupně by měla dostávat konkrétnější obrysy. "Chceme to vyřešit co nejdřív, už kvůli hráčům, aby věděli, kde budou hrát. Čas kvapí, soutěže začínají už za dva měsíce," uzavřel Kmoníček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Severní Korea provedla další raketový test, letos již pošesté

Severní Korea vypustila na svém východním pobřeží zřejmě dvě balistické střely krátkého doletu, uvedly tiskové agentury s odvoláním na jihokorejskou armádu. Jedná se již o šestý raketový test od začátku tohoto roku.

Velení jihokorejské armády uvedlo, že kolem osmé hodiny ranní místního času (kolem půlnoci SEČ) zaznamenalo odpálení dvou balistických raket z okolí města Hamhung. Rakety zřejmě dopadly mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla tisková agentura Kjódó s odvoláním na vládní zdroj.

OSN zakázala Severní Koreji provádět testy balistických a jaderných zbraní a uvalila na ni přísné sankce. KLDR ovšem tento zákaz pravidelně porušuje.

Severní Korea naposledy vypálila v úterý dvě řízené střely do moře u svého východního pobřeží z vnitrozemské oblasti KLDR. Před deseti dny zkušebně odpálila taktické řízené střely, které se dostaly do vzdálenosti 380 kilometrů a do výšky asi 42 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Právníci prince Andrewa chtějí, aby ve sporu o sexuální napadení rozhodovala porota

Právníci britského prince Andrewa požádali americký soud, aby v občanskoprávním sporu se ženou, která ho obvinila ze sexuálního napadení, rozhodovala porota. Osmatřicetiletá Američanka Virginia Giuffreová obvinila prince, že ji sexuálně napadl před 20 lety, když byla nezletilá. Andrew obvinění popírá, připomněla agentura Reuters.

Jednašedesátiletý vévoda z Yorku se v podání přiznal, že se přibližně v roce 1999 setkal se zesnulým finančníkem Jeffreym Epsteinem. O jiných setkáních, mimo jiné v roce 2010, už mluvil Andrew dříve. Giuffreová v žalobě uvádí, že právě Epstein ji spolu se svou britskou spolupracovnicí Ghislaine Maxwellovou v roce 2001 dotlačili k intimním schůzkám s princem. Andrew nicméně odmítl tvrzení Giuffreové, že se na ní "dopustil sexuálního útoku a ublížení na zdraví".

Právník David Boies, který zastupuje Giuffreovou, uvedl, že Andrew se snaží svést vinu na oběť. "Těšíme se, až budeme konfrontovat prince Andrewa s jeho popíráním a pokusy obvinit paní Giuffreovou z jejího vlastního zneužívání," prohlásil Boies.

Případ je součástí sexuálního skandálu kolem Epsteina, s nímž se Andrew přátelil podobně jako další osobnosti včetně amerických exprezidentů Donalda Trumpa a Billa Clintona. Epstein, který byl podezírán ze sexuálního vykořisťování desítek mladých dívek, spáchal v roce 2019 sebevraždu v newyorském vězení, kde čekal na soudní proces. Po jeho smrti se pozornost amerických úřadů obrátila k Maxwellové, která byla v prosinci uznána vinnou ze sexuálních zločinů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy