Brzy 44letý Ručinský se vrací do reprezentace

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 1. 2015 11:11
Za necelé dva měsíce čtyřiačtyřicetiletý veterán si vysloužil pozvánku na dva reprezentační duely.
Martin Ručinský
Martin Ručinský | Foto: ČTK

Praha - Spekulace o tom, že by Martin Ručinský mohl hrát na mistrovství světa v Praze a Ostravě, dostaly v pátek další silný impuls.

V březnu čtyřiačtyřicetiletý veterán, který v 38 zápasech letošního ročníku extraligy nasbíral stejný počet bodů, byl totiž nominován na únorová přátelská utkání s Ruskem v Karlových Varech (5. února) a Praze (7. února). Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa přitom naposledy reprezentoval v únoru 2006 na olympijských hrách v Turíně.

V týmu není žádný nováček.

Jedenáct hráčů z KHL

Po delší době pozvánku obdržel také Alexandr Salák, který v KHL po přestupu do Novosibirsku září, a Jakub Kovář z Jekatěrinburgu. Šimon Hrubec a Pavel Francouz, kteří byli na minulém turnaji Euro Hockey Tour v Soči, zůstali mezi náhradníky. 

Mezi obránci se čerstvě objevili mladý Jakub Krejčík (Örebrö) a zkušené trio Marek Ševc (Skelleftea), Petr Čáslava (Pardubice) a Rostislav Klesla (Třinec), který se v národním týmu objeví poprvé od šampionátu v roce 2007.

Do útoku povolal reprezentační trenér na rozdíl od Soči zkušená jména, proti Rusům by si tak měli zahrát třeba Roman Červenka, Jakub Klepiš, Vladimír Sobotka nebo Radek Smoleňák s Milanem Gulašem ze švédské ligy. Poprvé v sezoně dostanou šanci také Jiří Novotný a Petr Koukal.

Celkově je v týmu jedenáct hráčů z KHL, deset z extraligy, čtyři ze švédské ligy a jeden z finské.

Trénovat se bude v Letňanech

Výběr kouče Růžičky a jeho asistentů Jaroslava Špačka a Ondřeje Weissmanna se na třetí akci sezony, jejímž vrcholem bude květnové mistrovství světa v Praze a Ostravě, sejde v pondělí 2. února v Letňanech, kde bude trénovat do čtvrtka. Do Karlových Varů odjede tým jen na zápas a pak se přesune do O2 areny.

V novém formátu po zrušení turnajů EHT v Česku a Švédsku čeká první dvojutkání také Švédy s Finy, kteří se utkají v pátek 6. února ve Västeras a o dva dny později ve Stockholmu.

Nominace českých hokejistů na zápasy Euro Hockey Tour s Ruskem v Karlových Varech a Praze (5. a 7. února):

Brankáři: Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL), Alexander Salák (Novosibirsk/KHL),

Obránci: Michal Kempný (Kometa Brno), Rostislav Klesla (Třinec), Petr Čáslava (Pardubice), Ondřej Němec (CSKA Moskva/KHL), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL), Jan Kolář (Vladivostok/KHL), Petr Zámorský (Espoo/Fin.), Martin Ševc (Skelleftea/Švéd.), Jakub Krejčík (Örebrö/Švéd.),

Útočníci: Jakub Klepiš, Martin Adamský (oba Třinec), Ondřej Roman, Vladimír Svačina (oba Vítkovice), Martin Ručinský (Litvínov), Lukáš Radil (Pardubice), Dominik Simon (Plzeň), Roman Červenka (Petrohrad/KHL), Jiří Novotný (Jaroslavl/KHL), Vladimír Sobotka (Omsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Petr Koukal (Jokerit Helsinky/KHL), Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL), Radek Smoleňák (MODO Hockey/Švéd.), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.)

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy