Lukáš Caha Lukáš Caha
Aktualizováno 12. 1. 2017 14:37
Na středeční zápas Slovanu proti Jekatěrinburgu nebude v dobrém vzpomínat Václav Nedorost, kterého mimo souboj o puk poslal k zemi Rus Anatolij Golyšev. Český útočník skončil posléze v péči lékařů a byl přepraven na vyšetření do bratislavské nemocnice. Tam vyšetření ukázalo těžký otřes mozku, což pro Nedorosta v podstatě znamená konec sezony.
Václav Nedorost v dresu Slovanu Bratislava.
Václav Nedorost v dresu Slovanu Bratislava. | Foto: Lukáš Caha

Bratislava – Hodně nepříjemný konec mělo pro Václava Nedorosta středeční utkání Kontinentální ligy mezi Slovanem Bratislava a Jekatěrinburgem. V závěru utkání jej totiž tvrdě srazil Rus Anatolij Golyšev a aptrně jej vyřadil až do konce sezony ze hry.

Vše se odehrálo v šestapadesáté minutě zápasu. Nedorost odehrál puk v obranném pásmu a několik okamžiků poté do něj v plné rychlosti vrazil ramenem teprve jednadvacetiletý Rus Anatolij Golyšev. Český útočník šel okamžitě k zemi.

Po rychlém zásahu lékařů byl bývalý hráč Českých Budějovic či Liberce převezen na vyšetření do nemocnice. Na ledové ploše zůstala po zákroku krvavá skvrna a ruský útočník za něj vyfasoval trest do konce utkání.

Na zákrok Golyševa se můžete podívat zde:

"Stále cítím bolest na hrudi, bolí mě hlava i za krkem, ale to se při takovém zranění dalo očekávat," uvedl Nedorost pro web deníku Nový Čas. "Naštěstí nemám krvácení do mozku," doplnil.

"Rozhodčí se zmýlili. Dívali jsme se na záznam a ten zákrok byl čistý. Golyšev neměl dostat vyšší trest," čílil se po zápase před novináři Vladimir Krikunov, trenér Jekatěrinburgu. "Nevím, kde na to přišli. Ten hráč si dokonce ještě nadskočil," odporoval Miloš Říha.

Slovanu se následně podařilo pětiminutovou přesilovku využít, čímž srovnal stav na 2:2, a utkání tak dospělo do prodloužení. Po sto dvaceti pěti sekundách jej ukončil domácí Jeff Taffe, a jediný slovenský klub působící v ruské KHL si tak připsal druhé vítězství v řadě.

Prodloužení však poznamenala další černá kaňka. Marek Ďaloga utrpěl po tvrdém hitu ze strany Rusů zlomeninu ruky. Zde se však již tresty neudělovaly.