"Kanada nás přejede. Co vám mám říct?" Kouč mladých Švýcarů spustil smršť upřímnosti

Daniel Poláček Daniel Poláček
2. 1. 2018 10:23
Někteří trenéři zabředávají do frází více, jiní méně. Málokdo je ale tak upřímný jako kouč švýcarských juniorů Christian Wohlwend.
Trenér švýcarské dvacítky Christian Wohlwend.
Trenér švýcarské dvacítky Christian Wohlwend. | Foto: TSN

Praha - Protože švýcarská dvacítka podlehla na hokejovém mistrovství světa Česku 3:6, skončila čtvrtá a ve čtvrtfinále nastoupí proti silné Kanadě.

Podle kurzů sázkových kanceláří půjde o nejméně rovný boj v play-off. 

Kouč Švýcarů Christian Wohlwend však nemluví o tom, že "stát se může cokoliv". Novináře v Buffalu, dějišti šampionátu, překvapil brutální upřímností. "Kanada nás přejede. My se ji budeme snažit ubránit," řekl například.

Vycházel z faktu, že na turnaji vede nejmladší tým, a také z nedávného přípravného klání. V něm zámořská velmoc zničila Švýcary 8:1. Na střely vyhrála 61:7.

Co vám tenhle zápas ukázal?

Poznali jsme, že hodně zaostáváme. Kanaďané jsou rychlejší, větší, silnější, lépe střílejí, lépe nahrávají. Jsou lepší ve všem.

Co řeknete svému týmu? Tohle?

Přesně tohle. A že se budeme snažit bojovat. Co vám mám říct? Kolik hráčů z prvního kola draftu Kanada má?

Sedm.

A zbytek šel ve druhém kole. Jeden až ve čtvrtém, ale ten zatím odehrál nejvíc zápasů v NHL. Co vám mám tedy říct? Že budeme bojovat? My máme také jednoho hráče ze čtvrtého kola. Jednoho. Zbytek draftem neprošel.

Je výhoda, že jako outsider nebudete pod tlakem?

Pod tlakem? Tohle slovo neznám. Na nás tlak rozhodně není.

Pozitivní je, že jste díky jedné výhře postoupili do čtvrtfinále a vyhnuli se zápasům o udržení.

Pro nás je to vždycky o jednom zápase. V posledních třech letech to bylo proti Dánsku, tentokrát proti Bělorusku. Tohle víme. Příště, až budou mladší hráči o rok starší a o deset kilo těžší, možná budeme konkurenceschopnější.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy