Broš přiblížil Boleslavi extraligu, Piráti odvrátili pád

15. 4. 2014 20:30
Hokejisté Mladé Boleslaví jsou už jen malý krok od návratu do extraligy po dvou letech. Vyhráli totiž na ledě už jistě sestupujícího Kladna 5:3, přestože ještě v úvodu třetí třetiny prohrávali 2:3.
Michal Broš (vlevo) zařídil hattrickem Mladé Boleslavi důležitou výhru, dík které chybí Středočechům k návratu do extraligy už jen bod. | Foto: ČTK

Kladno/Olomouc - Hokejisté Mladé Boleslavi jsou už jen malý krok od návratu do extraligy po dvou letech. Vyhráli totiž v 10. kole baráže o extraligu na ledě už jistě sestupujícího Kladna 5:3, přestože ještě v úvodu třetí třetiny prohrávali 2:3.

Vítězný gól Boleslavi vstřelil v 50. minutě zkušený centr Michal Broš, který tak dovršil hattrick. Středočechům v posledních dvou zápasech stačí k jistotě postupu do extraligy získat bod v pátečním duelu v Olomouci.

Návrat Boleslavi a také Olomouce do extraligy totiž odmítli hokejisté Chomutova, kteří vyhráli v Olomouci 3:2 v prodloužení. Chomutov tak dvě kola před koncem ztrácí na druhou Olomouc už jen čtyři body, na vedoucí Boleslav pak bodů šest.

"Během zápasu jsem neřešil, jak hraje Olomouc, to stejně neovlivním. Spíš jsem byl u třech gólů, co jsme dostali. Sice jsem dal hattrick, ovšem byl jsem mínus jedna. Super, že to tam napadalo, těch hattricků moc na kontě nemám, ale chtělo by to trochu tu obranu. Když už to tak dopadlo, tak jsem šťastný," byl Broš rád, že přispěl k dalším důležitým bodům.

Hruška dal Chomutovu naději

Piráti přitom byli dlouho blízko pádu po dvou letech do 1. ligy, 71 sekund před koncem třetí třetiny si však díky gólu Davida Hrušky na 2:2 vynutili prodloužení a bod navíc získali díky gólu kapitána Luboše Bartečka tři sekundy před koncem prodloužení.

"Bereme to pozitivně a tím pozitivem je ten bod, který bychom před zápasem brali. Nejsme pod žádným tlakem a klukům to pořád vtloukáme do hlav. Můžeme akorát získat, kdyby to nevyšlo, nebudeme se z toho určitě věšet," řekl olomoucký trenér Jiří Dopita.

Chomutov rozehrál existenční duel ještě před úvodním buly a po jeho intervenci původně nominovaného sudího Mináře s bydlištěm v Olomouci musel na poslední chvíli nahradit Husička.

Olomouc si může zajistit návrat do extraligy po 18 letech na druhý pokus v pátek v domácím zápase s Boleslaví, pokud vyhraje. Pokud vyhraje za dva body, postup si s ní zajistí i Boleslav.

Výsledky:

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 37. Šilhavý (T. Kaberle, Bílek), 38. Tenkrát (M. Hořava, Patera), 42. Dalecký (Eberle, David Růžička) - 26. Broš (D. Výborný, Musil), 31. Broš (Pojkar, Klimenta), 44. M. Látal (Starý, Žabka), 50. Broš, 60. Mikulík (Musil). Rozhodčí: Mikula, Souček - Blümel, Ondráček. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. Diváci: 1740.
Kladno: Cikánek - Majeský, T. Kaberle, Kolářík, P. Hořava, L. Procházka, David Růžička, od 21. navíc Gutwald - M. Hořava, Patera, Tenkrát - Dalecký, Machač, Eberle - Strnad, Dragoun, Kuchler - Šilhavý, Zagrapan, Bílek. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.
Mladá Boleslav: Valent - Toman, Pojkar, Jindra, Ovčačík, Bohunický, Žabka - Mikulík, D. Výborný, L. Pabiška - Lenc, Broš, Klimenta - M. Látal, Musil, Starý - Jarůšek, Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 2:3 v prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Vodný (Bartoň, Marosz), 47. Jergl (Diviš, Švaňhal) - 13. O. Kaše (J. Stehlík), 59. D. Hruška (Hřebejk), 65. Bartečko (J. Svoboda). Rozhodčí: Hradil, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6, navíc Sikora (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).
Olomouc: Halász - Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Janáček - Kucharczyk, Ostřížek, Selingr - Marosz, Knotek, Vodný - Pekr, Rác, Herman - Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita.
Chomutov: Martin Růžička - J. Stehlík, Malec, Krstev, Havel, Rutta, J. Mrázek, Bartejs - Jaroslav Svoboda, Bartečko, Bomersback - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Šagát, Sikora, Hromas - O. Kaše, Kämpf, Kubinčák. Trenéři: Beck, R. Kaše a Martínek.

1. Mladá Boleslav 10 5 2 1 2 33:20 20
2. Olomouc 10 5 0 3 2 28:28 18
3. Chomutov 10 3 2 1 4 22:23 14
4. Kladno 10 1 2 1 6 26:38 8