Brodeur vyhrál 500. zápas. Útočí na další rekord

ip
20. 11. 2007 14:05
Brankář Devils dosáhl jubilea v utkání s Philadelphií
Martin Brodeur
Martin Brodeur | Foto: Reuters

Philadelphia - Hokejový brankář New Jersey Devils Martin Brodeur vstoupil do klubu rekordmanů. V nedělním utkání NHL vychytal své pětisté vítězství a svým výkonem přispěl k výhře Devils v poměru 6:2 nad Philadelphií Flyers.

Brodeur, jenž si v utkání připsal 26 zásahů, inkasoval pouze po střelách Richardse z 36. minuty, respektive Upshalla z 41. minuty. "Nevidím sebe, jako tu hlavní část," uvedl však skromně pro newyorský deník Daily News.

Čtěte také: Newyorské derby: Rozhodující gól dal Čech Vašíček

Zároveň však s úsměvem dodal, že je potěšen, když k tomuto jubileu došlo v utkání s blízkým rivalem. "Je to krásné zvítězit tady, hlavně proti klubům z oblasti New Yorku," žertoval.

35letý gólman překonal velký milník a nyní bude útočit na rekord svého vzoru - Patricka Roye. Legenda, která ukončila v roce 2003 kariéru, drží primát s počtem 551 výher.

Sám Brodeur v mládí "Velkého Patricka" velmi obdivoval, zvláště pak když působil v jeho rodném Montrealu, kde hájil barvy místních Canadiens.

Splnění velkého snu pro něj přišlo v sezoně 2000/01, kdy se s ním dokonce utkal ve finále Stanley Cupu. Tehdy už Roy střežil branku Colorada Avalance a New Jersey v následné finálové sérii prohrálo 3-4 na zápasy.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy