Brodeur vyhrál 500. zápas. Útočí na další rekord

20. 11. 2007 14:05
Brankář Devils dosáhl jubilea v utkání s Philadelphií
Martin Brodeur
Martin Brodeur | Foto: Reuters

Philadelphia - Hokejový brankář New Jersey Devils Martin Brodeur vstoupil do klubu rekordmanů. V nedělním utkání NHL vychytal své pětisté vítězství a svým výkonem přispěl k výhře Devils v poměru 6:2 nad Philadelphií Flyers.

Brodeur, jenž si v utkání připsal 26 zásahů, inkasoval pouze po střelách Richardse z 36. minuty, respektive Upshalla z 41. minuty. "Nevidím sebe, jako tu hlavní část," uvedl však skromně pro newyorský deník Daily News.

Zároveň však s úsměvem dodal, že je potěšen, když k tomuto jubileu došlo v utkání s blízkým rivalem. "Je to krásné zvítězit tady, hlavně proti klubům z oblasti New Yorku," žertoval.

35letý gólman překonal velký milník a nyní bude útočit na rekord svého vzoru - Patricka Roye. Legenda, která ukončila v roce 2003 kariéru, drží primát s počtem 551 výher.

Sám Brodeur v mládí "Velkého Patricka" velmi obdivoval, zvláště pak když působil v jeho rodném Montrealu, kde hájil barvy místních Canadiens.

Splnění velkého snu pro něj přišlo v sezoně 2000/01, kdy se s ním dokonce utkal ve finále Stanley Cupu. Tehdy už Roy střežil branku Colorada Avalance a New Jersey v následné finálové sérii prohrálo 3-4 na zápasy.