Brodeur se přiblížil k rekordu. Prospal vstřelil gól

2. 3. 2009 7:36
Calgary Flames - Tampa Bay Lightings 6:8
Václav Prospal
Václav Prospal | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Václav Prospal z Tampy Bay se podílel v nedělním utkání NHL jednou brankou na čtrnáctigólové přestřelce s Calgary, kterou nakonec jeho tým vyhrál 8:6.

Českobudějovický rodák se trefil v 39. minutě, kdy v přesilové hře svým šestnáctým gólem v sezoně dovršil dílčí obrat ve skóre z 2:4 na 5:4.

Hlavní zásluhu na triumfu Lightning měli Vincent Lecavalier a Martin St. Louis, kteří oba vstřelili dva góly a k tomu si připsali dvě asistence. Na pět branek přihrál jejich spoluhráč Mark Recchi.

Jarome Iginla v dresu domácích zaznamenal dva góly a tři asistence a s celkovým počtem 834 bodů se stal nejproduktivnějším hráčem v historii klubu, když překonal 830 bodů Theorena Fleuryho.

Michal Frolík pomohl gólem a asistencí k vítězství Floridy 6:2 na ledě Washingtonu. Nemocný brankář Panterů Tomáš Vokoun zůstal už počtvrté za sebou pouze na střídačce, další český gólman

Michal Neuvirth se do branky Capitals dostal po první třetině, kterou domácí prohráli 1:4. Neuvirth ve zbytku zápasu dvakrát inkasoval z šestnácti střel, jednou ho překonal právě Frolík, který byl autorem posledního šestého gólu Floridy.

Jubilejní sté čisté konto v kariéře pak vychytal brankář New Jersey Devils Martin Brodeur. Jeho spoluhráči navíc využili jeho výborné formy a zvítězili na domácím ledě nad Philadelphií 3:0.

Šestatřicetiletý gólman se přiblížil k rekordu legendárního Terryho Sawchuka. Do jeho vyrovnání mu zbývají ještě tři zápasy bez inkasované branky.

New Jersey - Philadelphia 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
4. Langenbrunner, 21. Gionta, 45. Oduya.
Střely na branku: 42:27.
Diváci: 17.625

Washington - Florida 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)
2. Sjomin, 60. Ovečkin - 4. Weiss (Frolík), 7. McCabe, 15. Bouwmeester, 17. Zedník, 31. Cullimore, 48. Frolík.
Střely na branku: 34:33.
Diváci: 18.277

Vancouver - Columbus 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
20. Salo, 22. Kesler, 52. Burrows - 47. Nash.
Střely na branku: 30:20.