Brno a Plzeň vyhrály v European Trophy po nájezdech

25. 8. 2013 22:09
Hokejisté Plzně i Brna vyhráli své dnešní zápasy v přípravné European Trophy shodně po samostatných nájezdech. Hradec Králové prohrál s Kärpätem Oulu 2:3.
Plzeň v prozatimních čtyřech zápasech nasbírala osm bodů
Plzeň v prozatimních čtyřech zápasech nasbírala osm bodů | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Plzně i Brna vyhráli své dnešní zápasy v přípravné European Trophy shodně po samostatných nájezdech. Extraligový mistr z Plzně udolal Hamburk 3:2, Kometa přetlačila Eisbären Berlín poměrem 2:1. Pro oba celky šlo po úvodní porážce v soutěži o třetí výhru za sebou.

Opačnou bilanci má po porážce s Kärpätem Oulu 2:3 Hradec Králové. Po vstupním vítězství v Plzni Mountfield tři následující duely prohrál.

Plzeň doháněla, Brno inkasovalo v závěru

Západočeši s Hamburkem inkasovali jako první, zkraje druhé třetiny vyrovnal Václav Pletka, jenže poté udeřil - stejně jako v prvním případě - opět v přesilovce soupeř. Patrik Petruška obstaral vyrovnání, a protože v třetí části a ani v následném prodloužení gól nepadl, muselo se rozhodnout v nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem byl Ondřej Kratěna.

Brňané vedli od první třetiny brankou Pavla Jenyše a tato trefa zůstala jedinou až do samého závěru zápasu, v němž se však Berlínu podařilo 54 sekund před vypršením základní hrací doby při hře bez brankáře vyrovnat. V samostatných nájezdech se jako jediný prosadil Tomáš Svoboda.

"Unaveného soupeře jsme dostali v úvodu zápasu pod tlak, který jsme ale nedokázali střelecky zužitkovat. Spokojen jsem s naší defenzivou a také s výkonem brankáře Čiliaka," řekl po utkání domácí kouč Vladimír Kýhos.

Hradec doma opět neuspěl

Královéhradečtí se v soutěži představili potřetí za sebou před svými diváky, ale ani tentokrát jim nedopřáli radost z bodového zisku. Finský tým rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 2:0. Jediným úspěšným střelcem domácích byl útočník Rastislav Dej, svou druhou trefou v zápase ovšem snížil až v samém závěru při power play Východočechů na 2:3.

"Do utkání jsme vstoupili dobře, ale zbrzdila nás oslabení. Jinak celkově, co se týče snahy a podobně, to je z naší strany dobré. Stále je ale v naší hře moc takové naivity a trápí nás zbytečná vyloučení. K tomu, co bychom si představovali, nám ještě krůček chybí," uvedl na klubovém webu trenér poražených Peter Draisaitl.

Výsledky hokejové European Trophy:

Severní divize:

HC Kometa Brno - Eisbären Berlín 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Jenyš (Němec, Dujsík), rozh. nájezd T. Svoboda - 60. Lalonde (Rankel).

Mountfield Hradec Králové - Kärpät Oulu 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Dej (Vydarený, Šimánek), 60. Dej (Škoda, Tvrdík) - 11. Pokka (Lehtonen, Maxwell), 17. Pyörälä (Junttila, Maxwell), 35. Pyörälä (Junttila, Pokka).

HC Škoda Plzeň - Hamburk Freezers 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Pletka (Duda, Slovák), 38. Petruška (T. Sýkora), rozhodující nájezd Kratěna - 8. Madsen (Dupuis, Edjepalm), 32. Cabana (Jakobsen).

EC Red Bull Salcburk - Lulea Hockey 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Skrbek 0+1)

1. Lulea 4 3 0 1 0 12:7 10
2. Salcburk 4 2 1 0 1 13:8 8
3. HC Kometa Brno 4 2 1 0 1 12:8 8
4. HC Škoda Plzeň 4 2 1 0 1 10:9 8
5. Kärpät Oulu 4 2 0 0 2 10:13 6
6. Eisbären Berlín 4 1 0 1 2 6:8 4
7. Mountfield H. Králové 4 1 0 0 3 9:12 3