Brno a Hradec Králové v Lize mistrů uspěly, Třinec utrpěl debakl

2. 9. 2018 20:22
Kometa zvítězila v Grodnu 2:3, Mountfield porazil stejným skóre Rouen. Třinec podlehl doma Tampere 2:8
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Twitterový účet dresblog.cz

Praha - Hokejisté Brna a Hradce Králové po pátečních úvodních porážkách dnes ve druhých zápasech v Lize mistrů uspěli. Kometa vyhrála na ledě Eisbären Berlín 3:2 a Mountfield doma zdolal stejným výsledkem francouzského mistra Rouen. Ani napodruhé neuspěl Třinec, který na vlastním ledě utrpěl s Tapparou Tampere debakl 2:8.

Brňané po prohře na ledě běloruského Němanu Grodno 2:4 zabrali v Berlíně. V 25. minutě otevřel skóre Martin Dočekal, který si po úspěšném forčekingu vyměnil puk s Lubošem Horkým a zamířil do odkryté branky. V polovině utkání zvýšil při vyloučení Jamisona MacQueena tečí Horkého pokusu Jan Hruška.

I u třetí branky byl dvacetiletý útočník Horký, který v 36. minutě vrátil puk před odkrytou branku Karlu Pláškovi a Kometa vedla už 3:0. Brankáři Marku Langhamrovi pokazil čisté konto 13 sekund před koncem druhého dějství Martin Buchwieser. V 54. minutě upravil na rozdíl jediného gólu Colin Smith, ale český šampion tříbodový zisk udržel.

"V první třetině se nám nepodařilo několik akcí zakončit gólem, avšak ve druhé jsme třikrát skórovali po krásných kombinacích. Poté ale domácí předváděli kvalitnější hru, z níž vytěžili jeden nepříjemný gól. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že budeme vycházet z kvalitní obrany. To se nám dařilo, i díky výbornému výkonu Marka Langhamra," řekl trenér Komety Kamil Pokorný klubovému webu.

"Utkání se odehrálo ve vynikající atmosféře jednak domácích fanoušků, a také díky našim příznivcům, kterým bych chtěl také poděkovat za to, že dorazili. Z celkového pohledu jsme vyhráli zaslouženě, mužstvo předvedlo kvalitní výkon a hráči vítězství tvrdě odpracovali," dodal Pokorný.

Hradec Králové, který v úvodním duelu podlehl doma Norimberku 1:2, s Rouenem od deváté minuty prohrával po brance Nicolase Ritze. Po 33 vteřinách druhého dějství ale vyrovnal z dorážky Tomáš Vincour a za dalších 23 sekund otočil stav po přihrávce Lukáše Vopelky Daniel Rákos. Ve 33. minutě pojistil vedení Oskars Cibulskis.

Ve 48. minutě neproměnil trestné střílení Matěj Chalupa a sedm a půl minuty před koncem zdramatizoval závěr trefou v přesilové hře pěti proti třem Anthony Guttig. Těsný náskok už ale Hradec uhájil.

Třinec v pátek podlehl na vlastním ledě Djurgaardenu 1:6 a reputaci si semifinalista minulého ročníku Ligy mistrů nevylepšil ani v souboji vicemistrů Česka a Finska. Tappara se dostala do vedení v 19. minutě, kdy se při vyloučení Vladimíra Draveckého trefil Matti Järvinen.

Tentýž hráč ve 29. minutě skóroval znovu při přesilovce pěti proti třem. Hned za 18 vteřin upravil už na 3:0 Juhani Jasu a v polovině utkání přidali během 23 sekund další branky Jere Karjalainen a Antti Erkinjuntti. Petera Hamerlíka vystřídal v brance Ocelářů Šimon Hrubec, který hned ve 34. minutě také kapituloval. Prostřelil jej Aleksi Elorinne.

Brankáři Christianu Heljankovi pokazil čisté konto v 38. minutě Aron Chmielewski. Ještě 46 sekund před koncem druhé části ale skóroval znovu Elorinne a ve 43. minutě zvýšil už na 8:1 Niko Ojamäki. Výsledek korigoval v 47. minutě v početní výhodě David Cienciala.

"V první řadě bych chtěl poděkovat fanouškům, že za námi stáli i za takového stavu. Dnes i v pátek nás pořád podporovali a toho si vážíme. Zápas rozhodly přesilovky. Prvních deset minut jsme hráli velmi dobře, pak jsme dostali ke konci první třetiny gól v oslabení," řekl asistent trenér Třince Marek Zadina.

"My jsme předtím svoje přesilovky nevyužili, hráli jsme je velmi složitě. Věci, které jsme udělali ve druhé třetině, se nemůžou stát. Z toho pramenily další přesilovky, které soupeř využil. Dostal se tím na koně a už ho bylo těžké zastavit," dodal Zadina.

Hokejová Liga mistrů - skupina D:

Eisbären Berlín - HC Kometa Brno 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Buchwieser (Noebels, Aubry), 54. C. Smith (Jaspers, Ranford) - 25. Dočekal (Horký), 31. J. Hruška (Horký, J. Mikuš), 36. Plášek (Horký). Rozhodčí: Eichmann (Švýc.), Kopitz - Gerth, Merten (všichni Něm.). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 3030.

Sestava Brna: Langhamer - J. Mikuš, Štencel, Barinka, D. Mikyska, Malec, Bartejs, Kowalczyk, Kučeřík - R. Zohorna, J. Hruška, Kašpar - Plášek, Nahodil, Horký - Dočekal, Süss, Kratochvíl - Střondala, Novák. Trenéři: Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Hokejová Liga mistrů - skupina E:

HC Oceláři Třinec - Tappara Tampere 2:8 (0:1, 1:6, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. Chmielewski (Roman Vlach, Dravecký), 47. Cienciala (M. Doudera, Polanský) - 19. M. Järvinen (Malinen, Kemiläinen), 29. M. Järvinen (Malinen), 29. Jasu (Kuusela, J. Järvinen), 31. Karjalainen (Kemiläinen), 32. Erkinjuntti (Kuusela), 34. Elorinne (Karjalainen, Záborský), 40. Elorinne (Rauhala), 43. Ojamäki (Rauhala). Rozhodčí: Štefík (SR), Jeřábek - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 3276.

Sestava Třince: Hamerlík (32. Hrubec) - Krajíček, M. Doudera, Matyáš, D. Musil, Haman, L. Kovář, Bartko - Martin Růžička, Marcinko, M. Kovařčík - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, Viedenský, Cienciala - Dravecký, Roman Vlach, Chmielewski - Hladonik. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Hokejová Liga mistrů - skupina F:

Mountfield Hradec Králové - Rouen Dragons 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Vincour (Cingel), 21. Rákos (Vopelka, Zámorský), 33. Cibulskis (Vincour) - 9. Ritz (Roy, Chakiachvili), 53. Guttig (Aleardi). Rozhodčí: Sewell (Brit.), Hribik - Brejcha, Hynek (všichni ČR). Vyloučení: 7:7, navíc Piché (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2448.

Sestava Hradce Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, Piché, F. Pavlík, Havránek - Vopelka, Koukal, Rákos - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Miškář, Bičevskis, M. Chalupa - R. Pilař, Berger, Bezúch - Paulovič. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.